Київ готовий до підключення житлових будинків до централізованої подачі тепла. Опалювальний сезон планується почати за графіком — 15 жовтня.
В Україні після підвищення тарифу на електроенергію в червні також встановили пільговий тариф для тих, хто використовує електроенергію для опалення. Вони можуть платити з 1 жовтня за кожну кВт*год 2,64 грн.
В україні створили Інститут житла - аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство, напрацьовувати механізм детенізації ринку ринку оренди.
В особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна перевірити деталі про призначені субсидії та пільги.
У мережі розповсюджується інформація, що через відключення електроенергії у столиці впроваджуються графіки подачі питної води. ПрАТ «АК «Київводоканал» не припиняє постачання питної води киянам. Про це повідомляє підприємство.
КП “Київтеплоенерго” провело аукціон на закупівлю 15 когенераційних установок для виробництва тепла й електроенергії. За даними Prozorro, переможцем торгів стала словацька компанія KTS Engineering s.r.o. KTS Engineering s.r.o. продасть Київтеплоенерго дев’ять когенераційних установок на 4500 кВт (Jenbacher JMS 624 GS-N.L.) і шість установок на 3333 кВт (Jenbacher JMS 620 GS-N.L.).
Енергетики розповіли про ліміти електроенергії на 17 червня, у Києві та області. Протягом дня діятимуть графіки відключень світла.
Про це сказав народний депутат України, Перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. За його словами, у нас буквально найближчим часом покращиться ситуація із постачанням електроенергії і в місті, і в області. Очевидним стало те, що несправедливо ділиться ліміт, сукупний обсяг електроенергії. І в першу чергу страждав Київ та Київщина. Укренерго першими мали “бити в набат” через таку несправедливість. Насправді, це не їхній документ – постанова про відключення критичної інфраструктури, про першочерговість. Я думаю, це вирішив уряд та НКРЕКП. Очевидним було те, що останні 10 днів – це аномальні відключення по 15 годин.
Кабінет Міністрів України постановою №632 від 31.05.2024 встановив для всіх жителів України єдину фіксовану ціну на електроенергію - 4,32 грн/кВт∙год незалежно від обсягу споживання.
Цей тариф застосовуватиметься для:
· населення та колективних побутових споживачів без електроопалення;
· населення та колективних побутових споживачів з електроопаленням у період з 1 червня по 30 вересня;
· гуртожитків та інших, які мають право на споживання за цінами для побутових споживачів;
Для індивідуальних та колективних побутових споживачів в будинках та квартирах з електроопаленням у період з 1 жовтня по 30 квітня діятиме ціна:
· при споживанні до 2000 кВт∙год/міс включно – 2,64 грн/кВт∙год за весь обсяг
· при споживанні понад 2000 кВт∙год/міс – 4,32 грн/кВт∙год за весь обсяг
Без змін залишаються зонні коефіцієнти для багатозонних приладів обліку. Тому власники двозонних лічильників продовжуватимуть сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00. Відповідно до підпункту 12 п.5.3.2 ПРРЕЕ постачальник повідомляє, що вищезазначені тарифи будуть застосовані при розрахунках за фактично спожиту електроенергію, починаючи з червня 2024 року.
24 травня, протягом всього дня на Київщині діятимуть обмеження в електропостачанні. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації. "Через дефіцит потужності в енергосистемі за вказівкою НЕК "Укренерго" у області застосовуватимуть графіки стабілізаційних відключень з 00:00 до 24:00", — йдеться у повідомленні. Що стосується Києва, то у компанії ДТЕК поінформували, що визначених лімітів вистачить в середньому на 76% потреб столиці.
Йдеться про створення на базі сучасних газових турбін, газопоршневих установок так званих міні-ТЕЦ, які будуть розподілені Києвом і наближені до споживача. Так, передбачається створення шести нових ТЕЦ потужністю від 20 МВт до 324 МВт.Заявлені турбіни мають більш високу ефективність, порівняно зі старими котлами, можуть працювати в режимі часткової потужності, адаптуючись до попиту на енергію, і запускаються до повної потужності дуже швидко – за дві-п’ять хвилин. Одночасно вони мають менші втрати теплової енергії, менші розміри та вагу, нижчі витрати на утримання та ремонт, менші викиди. Перший етап до кінця року передбачає забезпечення безперебійним постачанням тепла близько 300 тис. киян.
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії планують допомагати Києву у підготовці до зими. Про це йшлося під час зустрічі із директором Департаменту бізнесу та торгівлі Великобританії Родні Берклі. столиці замінять 55 км аварійних трубопроводів. Зокрема, планується замінити магістральні тепломережі на вул. Набережно-Хрещатицькій і просп. Любомира Гузара та розподільчі мережі до будинків на вулицях Ніжинській, Гарматній, Борщагівській, Братів Малакових, Володимира Сальського, Левандовській, Хорива.
Для того, щоб отримувати квитанції із правильною сумою, необхідно лише вчасно подавати показання лічильника. Якщо цього не робити, то оператор системи розподілу проведе нарахування за середньодобовим споживанням, або «по середньому». YASNO розповідає, що таке нарахування по середньому та як зробити, щоб рахунки формувалися за фактичним споживанням. Що таке нарахування по середньому Показання лічильника подаються у два останні календарні дні місяця і три дні наступного. Це гарантує, що сума у квитанції буде за фактично спожиту електроенергію. Якщо подавати пізніше, то відбувається нарахування по середньому. Наприклад, треба подати показання за травень, у якому 31 день. Клієнт подав показання 15 травня. Оператор системи розподілу знає, скільки спожито за 15 днів, а по решті днів травня - тобто 16 - оператор показань не має. Тому цей період для клієнта розрахують за середнім споживанням. Як відбувається нарахування по середньому Для цього оператор системи розподілу робить наступне:
· бере обсяг споживання у аналогічний період, але за минулий рік;
· ділить цей обсяг на кількість днів у місяці;
· отриману цифру множить на кількість днів, у яких обсяг невідомий. У нашому випадку, це 16;
· цей результат множать на коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії. Він постійно змінюється. Чому і як - читайте у Кодексі комерційного обліку електричної енергії;
· обсяг, який подав клієнт, плюсується із обсягом, розрахованим по середньому, і передається постачальнику електроенергії;
· постачальник електроенергії множить цей обсяг на тариф - і виходить сума до сплати.
У столиці у п'ятницю, 26 квітня, сталися одразу три аварії на водогонах: у Шевченківському, Печерському та Святошинському районах. "Київводоканал" оперативно почав ліквідацію пошкоджень трубопроводів.
У Держстаті розповіли, на яку комунальну послугу найбільше зріс тариф. В Україні вартість комунальних послуг за рік – від березня 2023 року до березня 2024 року – загалом зросла на 12,8%. Електроенергія, до прикладу, здорожчала на 69,7%. Проте послуги водопостачання здешевшало на 0,8%.
Які ще послуги здорожчали:
• послуги з управління багатоквартирними будинками – на 5,1%;
• утримання та ремонт житла – 3,1%;
• прибирання сміття – 1,6%.
Акт-претензія вважається дійсною, якщо його підписали не менш як два споживачі. Українці можуть скласти акт-претензію у разі, якщо отримали неякісну комунальну послугу. Наприклад, якщо замість гарячої води з крана йде холодна. Спершу потрібно зафіксувати обставини, до яких призвело ненадання або неякісне надання комунальних послуг. Далі письмово зверніться до надавача послуг і повідомте про порушення (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто, запросивши в канцелярії відмітку про отримання на вашій копії). "Виконавець комунальної послуги або управитель багатоквартирного будинку зобов’язані прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом 1 доби з моменту отримання претензії споживача", - мовиться у повідомленні.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало КП «Київтеплоенерго» 30 пересувних котелень на випадок надзвичайних ситуацій, спричинених атаками Росії. Про це агентство повідомило в соцмережі X, передає Укрінформ. «USAID передало Київтеплоенерго 30 пересувних котелень, щоб дати змогу комунальному підприємству забезпечувати теплом оселі, школи та лікарні навіть під час надзвичайних ситуацій, спричинених атаками Росії», - зазначено в дописі.
Нагадуємо, що мінімальний розмір виплат для пенсіонерів у 2024 році становить 2361 гривню. Раніше цей показник був на рівні майже 2100 гривень. Такі низькі виплати держава намагається скомпенсувати різноманітними пільгами. Повна знижка на оплату ЖКП, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надається пенсіонерам, які проживають у сільській місцевості та раніше працювали за певними спеціальностями: педагогічні працівники, медичні та фармацевтичні працівники, спеціалісти із захисту рослин, працівники музеїв, бібліотек, працівники державних та комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.
У 418 будинках успішно здійснені заходи з технічного обслуговування. Загалом цього року підприємство запланувало провести технічне обслуговування в понад 2,6 тисячі будинків. Це необхідні технічні обстеження й перевірки мереж та обладнання для безпечного й надійного функціонування будинкових систем газопостачання.
По вулиці Набережно-Хрещатицька,31 сталась поломка на каналізаційному колекторі діаметром 600 мм, через що наразі обмежений рух транспорту двома крайніми правими смугами в напрямку Поштової площі. 13 березня підрядна організація приступила до виконання ремонтних робіт, які триватимуть орієнтовно два місяці.
До моменту врегулювання усіх технічних питань забудовником, навіть за умови, що власники квартир уже проживають у новобудові, за спожиту електроенергію вони сплачують за тарифом для юридичних осіб. Він вищий за тариф для населення. Тому питання якнайшвидшого укладання індивідуальних (прямих) договорів з постачальником електроенергії є таким важливим для власників нових квартир. За яких умов укладення індивідуальних (прямих) договорів стає можливим та які документи необхідно зібрати мешканцям новобудови, проконсультувались з експертами та розповідаємо. Першим кроком для мешканців новобудов має стати укладання індивідуальних договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу. Для цього у новозбудованих багатоквартирних житлових будинках мають бути виконані наступні вимоги, які диктують правила роздрібного ринку електроенергії:
• Новозбудований житловий будинок повинен бути приєднаний до мереж системи розподілу за постійною схемою живлення. Для цього забудовник має в повному обсязі виконати всі технічні умови приєднання до електричних мереж.
• Новозбудований багатоквартирний житловий будинок повинен бути введений в експлуатацію, відповідно до норм законодавства. У забудовника мають бути наявні декларація або сертифікат про закінчення будівництва.
• Забудовник має організувати облік електричної енергії. Це мають бути окремі площадки вимірювання використання електроенергії: на технічні цілі будинку - забезпечення електроенергією індивідуальних теплових пунктів, освітлення сходових клітин, ліфтів, насосних, паркінгу (за наявності), вбудованих приміщень тощо та на побутові потреби безпосередньо власників житлових приміщень. Для цього забудовник має встановити у ввідних розподільчих пристроях нового житлового будинку окремі загальні лічильники на технічні цілі та на квартири. Також, якщо проєктом будинку передбачено автоматичне зчитування даних лічильників, то забудовником має бути введена в експлуатацію автоматизована система збору даних та керування лічильників.
Протягом двох років, в умовах дії воєнного стану, більшість киян своєчасно оплачують рахунки за житлово-комунальні послуги. Тим, хто накопичив заборгованість, варто укласти договір реструктуризації, аби уникнути примусового стягнення боргів через суди й відключення від надання послуг. Директорка СВП повідомила, що протягом 2023 року комунальний концерн «Центр комунального сервісу» (ЦКС), який діє від імені виконавців житлово-комунальних послуг, уклав зі споживачами близько 800 договорів реструктуризації. Це засвідчує, що більшість боржників не скористалися реструктуризацією заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Виплачувати заборгованість частинами пропонують КП «Київтеплоенерго», КП «Київкомунсервіс», ПрАТ «АК «Київводоканал», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду м. Києва».
У 2024 році в рамках своєї інвестиційної програми ДТЕК Київські регіональні електромережі інвестує в оновлення мереж Київщини понад 800 мільйонів гривень. Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу ДТЕК. Основна увага інвестицій спрямована на райони, які стрімко розвиваються, зокрема Обухівський, Бучанський та Фастівський. Загальний обсяг інвестиційної програми становитиме 823 мільйони гривень у 2024 році. В Обухівському енерговузлі цьогоріч розпочнуться роботи з будівництва нової кабельної лінії, що забезпечить резервне живлення для 7 підстанцій. Завдяки цьому при аваріях буде можливість зменшити тривалість відключення у клієнтів. Добудувати лінію ОСР планує у 2025 році. Також на Обухівщині енергетики виконають реконструкцію високовольтної підстанції. Разом ці енергооб’єкти підвищать надійність і якість електропостачання для понад 17 тисяч родин. У Бучанському районі енергетики завершать реконструкцію трьох кабельних ліній. Це підсилить мережі, що дозволить їм витримувати більше навантаження. Такі лінії менш схильні до аварій, адже вони захищенні від несприятливих погодних умов. Для Борщагівської громади, яка наразі активно розвивається, ДТЕК Київські регіональні електромережі запустить масштабний проєкт з будівництва нової підстанції. Він триватиме до 2026 року. У Фастові реконструюють кабельну мережу, яка потребувала розвантаження через зростаючий попит на електроспоживання. Це збільшить надійність електропостачання для майже 3 тисяч домівок. Крім оновлення мереж, у цьому році компанія також продовжить впроваджувати автоматизовану систему диспетчерського управління SCADA. Ця система дозволяє диспетчерам моніторити енергетичну систему області в реальному часі, контролювати режим її роботи та краще оцінювати критичну або аварійну ситуації. У разі аварії саме SCADA автоматично надсилатиме у чат-бот та на сайт повідомлення про відключення та повернення світла
У Києві розробляють проєкт Концепції енергетичної безпеки міста, що включатиме низку технічних рішень для захисту та підвищення ефективності роботи теплоенергетичного комплексу. Вона базуватиметься на досвіді, що вже впроваджений у містах Європи і має доведену практичну ефективність. Відповідне доручення щодо розробки документу та подання його на розгляд Київради у двомісячний термін надав Київський міський голова Віталій Кличко.
Київтеплоенерго усунуло експлуатаційне пошкодження тепломережі на бульварі Шевченка. Аварійно-відновлювальна служба Київтеплоенерго провела ремонтні роботи у максимально стислі терміни. Близько 12.00 23 лютого у зв’язку з проведенням ремонтних робіт було призупинено теплопостачання до 227 житлових будинків Шевченківського району. Енергетики демонтували пошкоджену ділянку трубопроводу, замість якої змонтували нову сталеву трубу. Після закінчення зварювальних робіт, відключену тепломережу заповнили водою та вже вранці 23 лютого близько 7.00 відновили подачу теплоносія до багатоповерхівок. Наразі управителі будинків забезпечують підключення тепла безпосередньо до помешкань киян. Також буде виконано гідро- та теплоізоляцію трубопроводів, монтаж залізобетонних конструкцій, засипку траншеї та по завершенню цих робіт – благоустрій.
У березні та квітні 2024 року кияни зможуть безоплатно отримати саджанці дерев для озеленення прибудинкових територій. Про це інформує Суспільне з посиланням на Центр альтернативного озеленення Києва. “Як це зробити не витративши ні гривні — дізнавайтеся за номером телефону 095-888-58-00 через Viber або WhatsApp”, — йдеться у повідомленні. Раніше у Центрі альтернативного озеленення Києва, що відкрита реєстрація на отримання саджанців ялин, сосен, каштанів, дугласій, кленів, лип, дубів, буків, модрин та інших простих і невибагливих дерев.
Для забезпечення будинків світлом, новоствореним ОСББ/Управителям необхідно укласти договори про розподіл та постачання електричної енергії і те ж саме мають зробити мешканці. ОСББ/Управитель укладає договори на загальнобудинкові потреби, а мешканці – для обліку електроенергії на потреби власної квартири. Розбираємось детальніше.
ОСББ/Управитель
ОСББ/Управитель – це юридичний споживач, котрий контролює, фіксує та передає показання, відповідає за справність внутрішніх мереж в багатоквартирному житловому будинку, збирає кошти з мешканців та сплачує YASNO за електроенергію, спожиту для місяць загального користування (ліфти, сходові клітини, паркінги, насосні, освітлення прибудинкової території, тощо). Оскільки юридичні клієнти купують електроенергію за ринковими цінами, то відповідно тариф за таку електроенергію вищий та може відрізнятися, залежно від обраної у YASNO комерційної пропозиції. Для обліку спожитої електроенергії ОСББ/Управитель має укласти два договори. Перший договір – про розподіл електричної енергії. Він укладається з оператором системи розподілу (ОСР), до мереж якого приєднаний будинок. Це можна швидко і зручно зробити через онлайн-сервіс на сайті ОСР без відвідування центру обслуговування клієнтів. Другий – з YASNO про постачання електричної електроенергії. Укласти договір з YASNO можна на сайті або завітавши до одного з енергоофісів компанії у столиці після отримання документів від ОСР. Показання загальнобудинкових лічильників електроенергії ОСББ/Управитель має передавати ОСР щомісяця у свою розрахункову дату, яка зазначена в договорі з ОСР. Рахунки за спожиту електроенергію, які отримує ОСББ/Управитель виставляє YASNO, застосовує тариф до обсягів, котрі передав йому ОСР. Юридичні клієнти, якими є ОСББ/Управителі, у разі накопичення заборгованості можуть бути відключені від електропостачання. Відповідно мешканці мають цікавитись розрахунками ОСББ/Управителями з YASNO, щоб уникнути можливих відключень електроенергії у місцях загального користування їхніх будинків та залишатися з освітленням прибудинкової території, під’їздів та робочими ліфтами.
Мешканці
Щодо мешканців, то після укладання договорів з ОСББ/Управителем, їм необхідно укласти індивідуальні (прямі) договори з оператором системи розподілу, а після цього – з YASNO. Тут йдеться про споживання електроенергії саме квартирами. Укласти ці договори мешканці можуть самостійно – так само дистанційно через сайти ОСР та постачальника або завітавши до офісів компаній. Показання мешканці мають передавати щомісяця за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного, щоб отримувати рахунки за фактично спожиту електроенергію. Сплачувати рахунки їм необхідно до 20 числа щомісяця. Згідно зі змінами до постанови Кабміну про оплату житлово-комунальних послуг під час воєнного стану, мешканцям-боржникам також може бути відключене електропостачання до квартири за борги.
У Києві відкрилися курси електромонтажу для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну. еред учасниць нового курсу – ВПО; жінки, які втратили роботу через війну; жінки, які доглядають за батьками з інвалідністю, та мами, які самостійно виховують дітей. Також окремо передбачене інклюзивне навчання для жінок з інвалідністю. Курс складається з теоретичної частини, що проходитиме онлайн, та практичної, яка проходитиме безпосередньо з використанням відповідного обладнання у приміщенні Навчально-практичного Центру відновлюваної енергетики. На курсах жінки отримають базові знання з електромонтажу (прокладання електропроводки, встановлення і ремонт розеток, вимикачів); ознайомляться з принципами роботи електрообладнання, їхньою будовою; дізнаються особливості системи електропостачання тощо.
Щоб борги старого власника квартири не створювали проблем новому, при продажі нерухомості необхідно отримати довідку про відсутність заборгованості за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Куди звернутись:
- До одного з центрів обслуговування споживачів за адресами
- Надіслати звернення щодо отримання довідки на електронну пошту відповідного до вашого району (отримати довідку можна буде при особистому візиті до центру обслуговування споживачів).
Які документи знадобляться:
• копія документу, що підтверджує право власності на квартиру
• копія паспорту власника
• копія ідентифікаційного коду власника
• копії паспортів лічильників холодної та гарячої води або свідоцтв про повірку
• акт контрольного зняття показників (замовити попередньо за номером 202-02-02)
• квитанції на сплату послуг з централізованого водопостачання та водовідведення
Аварійна бригада ПрАТ «АК «Київводоканал» виконує ремонтні роботи на водопровідній мережі діаметром 150 мм, що сталось на локації біля готелю «Україна». На місці працює аварійна бригада «Київводоканалу». Для усунення пошкоджень необхідне розриття на проїжджій частині. Усі абоненти з водою. На вулиці Хрещатик, 19, біля станції метро «Хрещатик», працівники комунального підприємства «Київтеплоенерго» проводять ремонтні роботи тепломережі. Пошкодження було виявлене напередодні під час діагностики трубопроводу. Ремонтні роботи фахівці планують провести без відключення теплопостачання до житлових будинків та завершити впродовж доби. Одразу після цього буде відновлено ФЕМ-покриття пішохідної зони.
Через похмуру погоду та короткий світловий день освітлення у деяких оселях вмикається з самого ранку. Споживання зростає, а разом з ним і сума у рахунку за електроенергію. Як заощаджувати кошти та при цьому не втрачати у комфорті – розповіли експерти з енергоефективності YASNO.
Найбільшої економії можна досягти, дотримуючись рекомендацій у комплексі:
• встановіть енергоефективне освітлення – це перший крок, з якого варто почати, якщо у вашій оселі досі є лампи розжарювання;
• контролюйте рівень освітлення – краще, коли воно інтенсивне в кімнатах, де ви часто знаходитеся, та навпаки слабке у приміщеннях, в яких перебуваєте недовго (наприклад, тамбур або комора). Тут також можна встановити прилади з датчиком руху. Наприклад, пристрій два в одному, який є водночас ліхтариком і світильником та може вмикатися лише тоді, коли фіксує рухи;
• завжди вимикайте світло, коли виходите з кімнати – привчайте до цього себе, а також інших членів родини;
• використовуйте місцеве освітлення – за можливості віддавайте перевагу настільним лампам, бра та торшерам замість люстр з кількома лампочками;
• перегляньте розташування предметів інтер’єру – якщо дозволяє простір, організуйте робоче місце біля вікна та прослідкуйте, щоб нічого не перешкоджало природньому освітленню кімнати.
У квартирі, де є багато побутових приладів, основний обсяг споживання припадає, звичайно, не на освітлення. Проте раціонально його використовуючи, можна зменшити нарахування у платіжці. А для більшої економії найкращим варіантом буде встановлення двозонного лічильника з набору Розумний Watt. Він фіксує споживання окремо вдень та вночі. А саме з 23:00 до 7:00 діє вдвічі менший тариф на електроенергію, тому з таким приладом обліку родина зможе економити до 50% витрат на світло.
У приміщеннях укриття на вулиці Метробудівській, 11 (Солом’янський район) провели санітарну очистку. Також з підрядною організацією опрацьовують технічні заходи, щоб не допустити аварійних ситуацій у подальшому. Про це повідомляє Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району міста Києва. Нагадаємо, в зазначеному укритті сталося підтоплення вночі з 12 на 13 січня, яке було спричинене засміченням дворової каналізаційної мережі. Протягом кількох годин аварійна бригада ПрАТ «АК «Київводоканал» здійснила прочищення каналізаційної мережі.
На сайті YASNO опубліковані оновлені ціни на електроенергію для малих непобутових споживачів. Вони будуть діяти з 01.02.2024 р. для усіх непобутових клієнтів постачальника універсальних послуг. Для цих споживачів зміна ціни відбувається щомісяця відповідно до постанови НКРЕКП. Ціна розраховується за методикою НКРЕКП та включає:
· ціну купівлі електроенергії на ринку
· тариф на послуги оператора системи розподілу
· тариф на послуги оператора системи передачі
· тариф на послуги постачальника універсальної послуги
У Києві тисячі викинутих по всьому місту ялинок доводиться прибирати комунальникам. Столична влада закликає мешканців здати дерева на екологічну утилізацію. "Ви теж звернули увагу на те, що кількість новорічних ялинок, запропонованих киянам у цьому році, значно перевищувала попит? А тепер ці тисячі покинутих по всьому місту ялинок доводиться прибирати комунальникам. А ще ж кожного дня до них додаються деревця, які, так би мовити, вже відпрацювали своє у київських квартирах", – йдеться у повідомленні КП "Київспецтранс".
Пізно увечері у понеділок, 8 січня, працівники ПрАТ «АК «Київводоканал» виконали ремонт водопровідної мережі в Соломʼянському районі, де сталося пошкодження. Як повідомляє КМДА фахівці замінили 2,5 метри пошкодженої ділянки трубопроводу діаметром 300 мм. Після ремонту там почали виконувати роботи з благоустрою. Як відомо, порив водопроводу стався при температурі повітря — 10 градусі. Бульвар Жуля Верна залило. Пошкодження мережі холодного водопостачання з витоком води на проїжджу частину почали ліквідовувати комунальні служби.
Пізно ввечері в області продовжується ліквідація наслідків ракетної атаки. Як йдеться в повідомленні, зросла кількість пошкоджених об'єктів. Станом на 21:00 виявлено пошкодження 39 приватних будинків, 14 багатоквартирних будинків, двох приміщень освітніх закладів, а також 90 автомобілів, складських приміщень, церкви та низки підприємств. Зазнало пошкоджень і приміщення обласного реабілітаційного центру. У Київській області працювала ППО, у кількох населених пунктах упали уламки російських дронів — ОВА За інформацією КОВА, найбільша кількість пошкоджених багатоквартирних будинків — у Вишневому. Понад 700 мешканцям цих будинків надається вся необхідна допомога, розповіли в адміністрації. Енергетики вже відновили електропостачання усім мешканцям області: світло повернули 184 тисячам сімей.
Волонтери допомогли комунальникам прибрати територію біля пошкодженої російською ракетою багатоповерхівки в Соломʼянському районі. Люди збирали скло й уламки, заклеювали плівкою розбиті вікна квартир та прибирали в пошкодженій стоматології, повідомляє «Суспільне». Десятки людей прийшли допомагати розбирати завали й заклеювати вікна. Кілька людей запропонували свої квартири для постраждалих. З третього січня волонтери закриватимуть вікна будинку деревʼяними щитами й допомагати прибирати територію.
Незважаючи на ворожу атаку столиці, Київводоканал працює стабільно. Зауважимо, що через перебої з електропостачанням однієї з насосних станцій мешканці правого берегу могли відчути короткочасне зниження тиску у водопровідній мережі. Фахівці Київводоканалу оперативно виконали перезапуск насосних агрегатів, наразі ситуація стабільна, водопостачання здійснюється в повному обсязі.
У Києві вартість опалення для населення в цьому опалювальному сезоні залишається незмінною. Як і минулого року тариф на тепло становить 1 654,41 грн/Гкал. За підсумками листопада 2023 року середньомісячна температура в Києві склала +4,1°C, а середньозважена вартість опалення в багатоповерхівках із будинковими лічильниками — 22,90 грн/кв. м. А вартість опалення в будинках, що стали учасниками міської програми співфінансування 70/30% та провели енергоефективні заходи, на 25% менше, ніж в інших. Середня вартість опалення в таких будинках – 17,3 грн/кв. м. Близько 90% багатоповерхівок столиці обладнано будинковими лічильниками тепла. Нарахування в них проводяться за фактичний обсяг тепла, спожитий будинком і зафіксований приладом обліку. До прикладу, типова двокімнатна квартира на вул. Анатолія Солов’яненка у Дніпровському районі площею 43,4 м/кв. м спожила в листопаді 0,4 Гкал, ще близько 0,1 Гкал – загальнобудинкові потреби, 0,02 Гкал – функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (ФСГ). Сума до сплати – 860 гривень.Нагадаємо, нарахування за теплову енергію та гарячу воду відбуваються на основі урядової Методики нарахувань № 315. У багатоповерхівках, обладнаних будинковим лічильником тепла та квартирними лічильниками, клієнти сплачують за спожите тепло відповідно до показань своїх лічильників та додатково розрахунковий обсяг на загальнобудинкові потреби.
Фахівці Київводоканалу завершили роботи на трубопроводі діаметром 1200 мм на Воскресенському проспекті. Нагадаємо, що водогін було пошкоджено в результаті ракетного обстрілу столиці 13 грудня. Фахівці оперативно виконали переключення, тож споживачі на час ремонту залишались з водопостачанням. Під час відновлювальних робіт було замінено 1 метр трубопроводу. Наразі водогін вже працює в штатному режимі. Воскресенським проспектом відкритий дорожній рух по одній полосі в двох напрямках. Повноцінно рух відновиться після виконання благоустрою та асфальтування, яким займається ШЕУ.
У цьому році для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах столиці замість технічної солі використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт. Про це повідомляє директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний. «За результатами минулорічного успішного експерименту з використання гранітної крихти в 50 парках та скверах столиці ми вирішили продовжити та масштабувати цей підхід. Окрім гранітної крихти, ми також використовуватимемо бішофіт — природний мінерал із високим вмістом магнію і калію. Обидва варіанти є чудовими антиожеледними засобами, а головне — дружніми до навколишнього середовища», — зазначив Олександр Возний.
Із наближенням святкового періоду та традиційного оздоблення ялинок фахівці нагадують про важливість дотримання правил пожежної безпеки. Недбале ставлення до цих правил часто призводить до негативних наслідків. Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.
Столичні рятівники закликають дотримуватися простих правил.
• Оберіть безпечне місце розміщення ялинки – подалі від радіаторів, камінів та інших обігрівальних приладів. Безпечна відстань – не менше одного метра. Ялинка має стояти на стійкій основі чи підставці. Не встановлюйте ялинку в коридорах і холах, оскільки це евакуаційні шляхи, що мають бути вільні в разі виникнення позаштатних ситуацій, зокрема повітряної тривоги.
• Обирайте вогнестійкі матеріали для ялинкових прикрас, переконайтеся, що вони не нагріваються під впливом електричних гірлянд та лампочок. Не прикрашайте ялинку елементами, виготовленими з легкозаймистих матеріалів – дерева, вати, паперу, марлі чи целулоїдних іграшок.
• Гірлянди мають бути промислового виробництва, щоб не сталося короткого замикання й пожежі. Надійно закріпіть їх. • Уникайте перевантаження розеток, віддаючи перевагу LED-лампочкам, та перевіряйте стан кабелів на відсутність пошкоджень. Підключення гірлянд здійснюється з допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння – терміново відключіть гірлянду. У жодному разі не торкайтеся до розетки, якщо вилка гірлянди почала плавитися – це вкрай небезпечно. Вимкніть електрику через щиток, тільки тоді починайте діяти.
• Вимикайте гірлянди на ніч, не залишайте підсвічену ялинку без нагляду, особливо під час сну або коли вдома немає дорослих людей.
• Уникайте використання свічок на ялинці, прибирайте сухі гілки, щоб уникнути загоряння. У приміщенні, де встановлено ялинку, не запалюйте бенгальські вогні та не використовуйте піротехнічні засоби.
Говорити під чай війни про масштабні проєкти із заміни обладнання на підприємствах, які мають багаторічну історію і потребують значних фінансових вкладень для енергоефективної модернізації, складно. Але продовжувати споживати зайві енергоресурси і переплачувати за них, точно не на користь жодному підприємству. І вихід із цієї ситуації є. YASNO запустили спецпроект під назвою: "Як зменшити споживання енергоресурсів на підприємстві". Це серія роз'яснювальних матеріалів, з яких власники підприємств зможуть дізнатись, як можна, навіть, не маючи власних коштів на реалізацію енергоефективного проєкту, запустити його за допомогою YASNO Провести енергоефективну модернізацію підприємства можна вже сьогодні, навіть не маючи коштів, достатньо звернутись до енергосервісної компанії YASNO Energy Efficiency. YASNO Energy Efficiency – найбільша в Україні енергосервісна компанія, що пропонує споживачам комплексні послуги з енергоефективності та інвестиції в енергозбереження, з використанням ЕСКО-механізму. Експерти з енергоефективності вже реалізували понад 110 проєктів на умовах енергосервісу.
Енергетики ліквідували всі аварійні відключення, які виникли внаслідок негоди. Наразі відпрацьовуються точкові заявки. Щодо ситуації на дорогах, то вона також контрольована. Продовжуємо розчищати та обробляти автошляхи державного та місцевого значення на Київщині. Станом на 8:00 задіяно 115 одиниць техніки та 148 працівників. Управління патрульної поліції в Київській області здійснює заходи для забезпечення порядку на дорогах. Усі медичні та соціальні заклади працюють у штатному режимі.
КП «Київтеплоенерго» завершило ремонт тепломереж на Лук’янівці. Фахівці відремонтували дві ділянки трубопроводів діаметром 400 мм, де було виявлено пошкодження. Цією мережею подається тепло до 38 будівель Шевченківського району. Щороку тут ставалось 1-2 пошкодження, які виявляли під час експлуатації та гідравлічних випробувань. Аварійники «Київтеплоенерго» демонтували частину пошкодженого трубопроводу, змонтували нові сталеві труби з утепленням і гідроізоляцією. Після завершення робіт подачу тепла споживачам відновили. Завдяки виконаним ремонтам покращиться надійність теплопостачання для 27 житлових будинків, 4 лікарень, 3 навчальних закладів і 4 відомств.
Частина Дніпровського, Голосіївського, Печерського та Солом’янського районів Києва на всі вихідні залишаться без тепла та гарячої води. Це пов’язано з проведенням масштабних ремонтних робіт на теплоджерелі. Про це повідомляється на офіційному сайті "Київтеплоенерго". Позапланові технічні роботи будуть здійснені для того, щоб уникнути можливих аварій під час проходження опалювального сезону. На даний момент відомо про те, що з 6:00 суботи, 11 листопада, до 6:00 понеділка, 13 листопада, в частині районів Києва буде відсутне тепло та гаряча вода.
Попит на послуги з повірки лічильників залишається високим, тож нас часто запитують про те, як і в які терміни ми опрацьовуємо заявки. Відповідаємо на найбільш розповсюджені питання щодо замовлення повірки. Як замовити повірку?
- За посиланням https://service.vodokanal.kiev.ua
- За телефоном 202-02-02
- Через чат-боти Viber: http://tinyurl.com/pn92devj та Telegram: https://t.me/vodokanalkiev_bot
Усе більше киян віддають перевагу електронній системі оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та відмовляються від паперових рахунків-повідомлень. За останні три місяці від паперових платіжок відмовились 175 тисяч містян. Нагадаємо, у липня цього року комунальний концерн "Центр комунального сервісу" удосконалив сервіси , які дозволяють споживачам у кілька кліків відмовитись від паперових рахунків-повідомлень на оплату житлово-комунальних послуг. У цьому контексті найпоширенішим є питання юридичного статусу електронної версії: чи має електронний рахунок на оплату спожитих житлово-комунальних послуг таку ж юридичну силу, як і паперовий рахунок-повідомлення? Усі рахунки формуються згідно з Вимогами до формування рахунків на оплату послуг. Електронний рахунок – це ідентична версія паперового рахунку-повідомлення та містить таку ж саму інформацію, зокрема обсяг споживання, нарахування, перерахунок, відомості про оплату та суму до сплати в розрізі послуг, тарифи, вартість та інформацію про вузли розподільного обліку води і тепла (квартирні лічильники). Електронну копію паперового рахунка-повідомлення можна завантажити в особистому кабінеті, натиснувши на кнопку «Завантажити рахунок» (функція доступна одразу після підтвердження відмови від паперового рахунка-повідомлення), зберегти на своєму пристрої (телефоні або комп’ютері), роздрукувати. Крім того, на сайті ЦКС в розділі «Дистанційне обслуговування» завжди доступна послуга «Замовити дублікат».
Київська державна адміністрація розглядає можливість заборони архітектурних змін у будівлях, які визнані об'єктами культурної спадщини. За словами заступника голови столичної адміністрації Володимира Прокопіва, так вдасться домогтися відновлення естетичного вигляду історичних будинків, які розташовані в центрі міста. Він ініціював проєкт рішення, який дасть змогу відновити історичний вигляд будинків і позбавити їх непрезентабельних балконів і кондиціонерів. Заборонити планують також розміряти кондиціонери, але тільки в тому разі, якщо їхнє встановлення тягне за собою зміну в гірший бік архітектурного вигляду будівлі. Утеплювати та склити вже наявні балкони й лоджії також збираються заборонити. Якщо рішення схвалять, то кияни не зможуть розширювати віконні прорізи та балкони, змінювати кольори віконних рам і дверей на балконах. У власників подібних "надбудов" буде дано один рік на усунення порушення, в іншому разі їм доведеться заплатити штраф.
Київська область завершила планову підготовку до осінньо-зимового періоду. Про стан підготовки об’єктів до опалювального сезону розповів під час брифінгу директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської ОВА Олександр Попроцький. Станом на зараз у житловому фонді комплексно підготовлено 1019 житлових будинків, відремонтовано 627 покрівель, підготовлено 1088 одиниць опалювальних систем та систем холодного водопостачання. У водопровідно-каналізаційному господарстві відремонтовано понад 420 км водопровідних і каналізаційних мереж, а також підготовлено 496 водопровідних та каналізаційних насосних станцій, 94 водопровідні та каналізаційні очисні споруди та 831 свердловину. У дорожньо-мостовому господарстві відремонтовано понад 431 тис. м² вулиць і доріг комунальної власності, підготовлено 321 одиницю спеціалізованої прибиральної техніки і заготовлено майже 47 тис. тонн посипкового матеріалу та реагентів. У тепловому господарстві підготовлено 1377 котелень, з яких капітально відремонтовано 74, замінено 97 котлів та підготовлено 779 км теплових мереж.
Місто вже забезпечило понад дві третини котелень «Київтеплоенерго» генераторами, тому в разі вимкнення світла вони продовжуватимуть працювати і давати тепло будинкам, що до них підключені – наголосив мер Києва Віталій Кличко. Він також зазначив, що столична влада та комунальники розробили алгоритм оперативного підключення альтернативних джерел для постачання тепла, щоб не було зволікань у разі надзвичайної ситуації.
Жителям столиці роз’яснили, як замовити повірку квартирного лічильника опалення або гарячої води. Як зазначають у «Київтеплоенерго», зазвичай повірка здійснюється кожні чотири роки. Це вимоги чинного законодавства, дотримання яких безпосередньо впливає на нарахування для споживачів. Власники квартир мають самостійно замовляти повірку у спеціалізованій організації – їхній перелік можна знайти за посиланням. Потім документи про повірку потрібно передати до Центру комунального сервісу. Після звірки даних фахівцями та підтвердження необхідності коригування клієнт отримає перерахунок за отримані послуги. Нагадаємо, Уряд відновив проведення періодичної повірки лічильників постановою № 440 від 7 квітня 2023 року.
У Дніпровському районі триває підготовка одного з найбільших теплоджерел до опалювального сезону 2023/2024. Ця котельня забезпечує теплом та гарячою водою Райдужний масив та більшу частину Воскресенки. А це майже 250 споживачів, в тому числі 127 багатоквартирних будинків. Велику увагу енергетики приділяють очищенню води. Звичайна вода не придатна до використання в парових та водогрійних котлах. Солі, які містяться у ній, сприяють утворенню накипу, що знижує продуктивність та термін експлуатації систем живлення та котлів. Щоб уникнути аварійних ситуацій та збільшити термін експлуатації обладнання та теплової мережі, на теплоджерелі триває заміна індикаторних пластин для контролю режиму роботи хімводоочищення. Паралельно виконується ремонт трубопроводу водогрійного котла. Під час перевірки тут було виявлено пошкоджену ділянку, яку одразу ж замінили. Також працівники теплоджерела перевірили щільність головних засувок теплових мереж, там де необхідно, проводять відповідні ремонти. Енергетики посилили фундамент під електродвигуном вентилятора та замінили металоконструкції для його кріплення. А електрослюсарі проводять перекладку кабелів, які передають на щит керування параметри роботи пальників водогрійного котла. Всі роботи працівники теплоджерела виконують власними силами, без залучення підрядних організацій. Наразі на теплоджерелах Києва завершується ремонтна кампанія. Тут проводять діагностику, обслуговування та ремонт водогрійних котлів, ремонтують системи горіння, перевіряють стан газо- й теплопроводів, димових труб, насосного та іншого обладнання, що працює для генерації і транспортування тепла.