Новости02.06.2020 11:23:00
Мэр Киева Виталий Кличко поручил ряду столичных чиновников рекламировать использование единого электронного билета Kyiv Smart Card на улицах и в общественном транспорте Киева. Рекламная кампания будет проводиться до конца июня с целью информирования жителей и гостей Киева о переходе на безналичную оплату в общественном транспорте столицы.


01.06.2020 14:50:00
На даному етапі реформа ДАБІ не стимулює, а гальмує розвиток будівництва. Про це написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, на своїй FB-сторінці. «Слід звернути увагу на статистику. Ось наочна ілюстрація проблем впровадження реформи ДАБІ. І це лише докарантинна історія!», - зазначив він. Лев Парцхаладзе додав, що лише 22 % вже збудованого житла введено в експлуатацію. За даними Держстату - за перший квартал 2020 року в Києві ввели в експлуатацію лише 88 205 м² житла, що майже на 50 % менше ніж у першому кварталі 2019-го. 236 496 м² досі чекають рішення ДАБІ на введення в експлуатацію у 1 кварталі 2020. Загалом же, за інформацією ЛУН та розрахунками ЛУН Місто, у Києві збудували 397 040 м².


29.05.2020 16:00:00
ЧАО АК «Киевводоканал» заключило договор с ООО «Астри Капитал» для взыскания задолженности потребителей. Это ООО будет не только общаться со злостными неплательщиками водоканала, но и вправе ограничить им услуги водоснабжения. Должников, с которыми будут работать специалисты по “выбиванию долгов”, у «Киевводоканала» около 30 тысяч. При этом на предприятии заверяют, что на обслуживание коллекторам не будут передавать потребителей, долги которых появились в результате карантина в связи с COVID-2019. Как стало известно KV из объявления электронной системы публичных закупок ProZorro, 21 мая 2020 года ЧАО АК «Киевводоканал» заключило договор с ООО «Астри Капитал» на предоставление услуг по взысканию задолженности. Цена договора составила 3,62 млн гривен.


26.05.2020 14:24:00
За підсумками 2-х місяців карантину, найбільше зниження продажів спостерігалося в сегменті економ-класу і досягло 90% від рівня лютого. Про це порталу МЕтри заявив керівник проекту RUSANIV RESIDENCE Олександр Ізаров. За його словами, крім форс-мажорних обставин, головними причинами різкого зниження привабливості економ-житла є відсутність гарантій від забудовників, що об'єкт буде добудований вчасно, низька якість будівництва об'єктів цього класу, а також відсутність додаткових функціональних можливостей майбутніх житлових комплексів. «Не дивлячись на те, що ціна на квартири в економ-сегменті є найнижчою на ринку - в середньому на 20-25% менше, ніж, наприклад, на житло нових форматів, реальний покупець став набагато більш вимогливими до гарантій надійності власних інвестицій, якості майбутнього об'єкта, а також комфортного проживання в житловому комплексі», - сказав експерт.


18.05.2020 13:05:00
В «Киевводоканале» заявили о намерении повысить тарифы на водоснабжение и водоотведение на 2021 год. В компании хотят повысить тарифы почти на 20%. ЧАО АК «Киевводоканал» предлагает установить на 2021 год тариф на услуги по централизованному водоснабжению и водоотводу для потребителей Киева в размере 27,35 грн (в том числе НДС 4,56 грн) за 1 куб. м, из них:
- 14,74 грн (в том числе НДС 2,46 грн) за 1 куб. м водоснабжения;
- 12,61 грн (в том числе НДС 2,10 грн) за 1 куб. м водоотведения.


15.05.2020 16:57:00
З 1 червня вступить у дію зміна в ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування». Про це написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook. «Переповнені сміттєзвалища – це велика проблема для України. І тут варто говорити не лише про жахливий сморід від них, а і про загрозу нашому життю. Це екологічна катастрофа - зараження ґрунту і повітря від небезпечних речовин і газу, що виділяються внаслідок гниття цього сміття», - зазначив він. Серед змін - вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення та обов’язкове влаштування радіаційного контролю відходів, що потрапляють на полігон. Це необхідна норма безпеки.


12.05.2020 12:31:00
Знімати обмеження на роботу громадського транспорту поки зарано. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ. «Ще раз підкреслю: все залежатиме вiд епiдемiологiчноï cитуацiï у мiстi. Як ми бачимо, вірус поки не відступає. І останніми днями маємо не оптимістичну динаміку захворювання. Тільки в неділю – 66 підтверджених випадків, сьогодні – 59. Тому розслаблятися зарано. І зарано знімати обмеження на роботу громадського транспорту. Він поки продовжить перевозити пасажирів за спецквитками. До 22 травня точно», – повідомив Віталій Кличко.


07.05.2020 09:35:00
Зниження НБУ облікової ставки до 8% – це позитивна новина і необхідна умова для запуску іпотеки під 10%, яку до кінця року анонсувала влада. Особливо це актуально зараз, адже будівництво є стимулом економіки та впливає на роботу багатьох суміжних сфер – виробників матеріалів, продавців техніки, ремонтних бригад, виробників і продавців меблів, і так далі. Проте сьогодні не багато банків готові кредитувати покупців нової нерухомості, а більш орієнтовані на готове житло, а ті, які кредитують – то в середньому під 20% (є певні акційні пропозиції, де відсоток на перший рік може складати 5,9%). Особливо для великих міст такий варіант не підходить – нове житло органічно займає левову частку ринку, і якщо не давати гроші на його купівлю, це призведе до системних перекосів.


06.05.2020 19:12:00
Київ розпочинає реалізацію цільової програми ремонту приладів обліку теплоенергії. Вона передбачає комплекс заходів із моніторингу стану вже існуючого обладнання, технічного обстеження, ремонту та повірки. Загалом комунальне підприємство «Київтеплоенерго», що забезпечує постачання 80% гарячої води та опалення в столиці, готуючись до наступного опалювального сезону, відремонтує 1074 одиниці обладнання.


04.05.2020 09:30:00
Електропостачальник YASNO нагадує, що пільговий тариф на електроенергію для клієнтів, які користуються електроопаленням, діє з 1 жовтня по 30 квітня. У цей період нарахування здійснюються з розрахунку 0,9 грн/ кВт·год при споживанні до 3000 кВт·год на місяць та 1,68 грн/ кВт·год на обсяг електроенергії, що споживається понад 3000 кВт·год на місяць.


01.05.2020 10:20:00
Из-за избытка предложений арендные ставки снизились в среднем на 10%. Квартира в центре Праги площадью 60 кв.м подешевела в среднем на €66 в месяц. В регионах ставки упали примерно на 5%. По мнению руководителя отдела недвижимости в Deloitte Мирослава Линхарта, после возрождения туристического сектора ситуация должна стабилизироваться. Тем более что Чехия уже открыла въезд в страну. Однако если падение цен обусловлено экономической ситуацией, на стабилизацию может потребоваться несколько лет, сообщает 420on.cz.


29.04.2020 11:15:00
Компанія ДТЕК «Київські електромережі» пропонує новий онлайн-сервіс користувачам можливість укласти договір на розподіл електроенергії не виходячи з дому. Ця послуга дозволяє швидко укласти договір:
‣ із новими клієнтами (багатоквартирні будинки, які були передані на баланс компанії ДТЕК Київські електромережі)
‣ у зв'язку зі зміною власника житла (без зміни технічних параметрів - потужності, точки підключення і т.д.)
‣ у зв'язку зі зміною тарифу при наявності реалізованих технічних умов та узгодженого постачальником проекту внутрішнього електропостачання.


27.04.2020 09:44:00
Проверка выявила несанкционированное размещение бытовых и строительных отходов на закрытом мусорном полигоне, находящемся в аренде КП “Жилищно-коммунальный комбинат “Счастливский”” в с. Пролиски Бориспольского района Киевской области. Ущерб от таких действий оценен в 207 млн гривен.


22.04.2020 15:30:00
Згідно із щорічним графіком Київводоканал проводитиме планову профілактичну промивку мереж в Дарницькому районі. У зону робіт потраплять мережі по вул. Ташкентська, вул. Бориспільська, вул. Зрошувальна, вул. Горбунова, вул. Ремонтна, селища «ЗБК-135», селища «Рембаза». Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 22 квітня на 23 квітня, а саме з 23:00 до 07:00. У зону робіт потраплять мережі ж/м Бортничі, а саме: по вул. Крилова, вул. Воровського, вул. Івана Франка, вул. Гоголя, вул. Левадна, вул. Мостова, вул. Шевченка, вул. Толстого. Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 23 квітня на 24 квітня, а саме з 23:00 до 07:00. Профілактика проводитиметься вночі, щоб не створювати незручності мешканцям. Упродовж часу виконання робіт Київводоканал не рекомендує користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб.


21.04.2020 12:20:00
Ситуація із якістю повітря у столиці трохи стабілізувалася. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ. «Через суху весну і велику кількість пожеж ми отримали дуже небезпечну ситуацію, яка змінюється майже щогодини. Переважно через людську недбалість та умисні підпали в багатьох районах Києва й області стаються пожежі. Тільки минулого місяця рятувальники більше 400 разів виїжджали на гасіння підпалів сухої трави. Звідси ж – і тління торф’яників, і лісові пожежі, такі як в Чорнобильській зоні та в Житомирській області. Крім того, що ми втрачаємо сотні гектарів лісів, всі продукти горіння потрапляють у повітря. Уже майже тиждень Київ – у світовому антирейтингу міст із високою загазованістю повітря. Все це – наслідки пожеж. Зараз ситуація трохи стабілізувалася. Завдяки зусиллям наших пожежників, зміні напрямку вітру та короткочасним дощам. Якість атмосферного повітря в Київській, Житомирській областях, а також у столиці дещо покращилася», – зазначив Віталій Кличко.


21.04.2020 12:03:00
Выбор квартиры — это достаточно сложный и стрессовый процесс. Трудно не потеряться в широком ассортименте предложений, особенно когда речь идет о покупке жилья в новостройке. От объема информации голова идет кругом. Но теперь выбрать свою идеальную квартиру стало удобнее и проще - «Киевгорстрой» представляет мобильное приложение разумного поиска квартир LiveIn, где собраны абсолютно все предложения жилой недвижимости «Киевгорстроя».


17.04.2020 12:24:00
Посилений контроль на в’їздах у столицю діятиме до 22:00 неділі, 19 квітня. На дев’яти встановлених постах контролю за четвер, 16 квітня, зафіксували 40 осіб, у яких виявили підвищену температуру тіла. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.


13.04.2020 12:19:00
Кабінет міністрів України доопрацював зміни до карантинних обмежень в країні та викреслив заклади торгівлі будівельних матеріалів з переліку об'єктів, які можуть працювати під час карантину. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй офіційній сторінці у Facebook. Федерація роботодавців України висловила здивуваня такою непослідовною позицією Уряду та звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з питанням, чому Кабмін відмовився дозволити в карантин роботу магазинів будівельних матеріалів.


10.04.2020 09:20:00
Комунальне підприємство «Київкомунсервіс» відвантажило для відправлення понад 70 тонн батарейок, що будуть відправлені на переробку на завод GreenWEEE (Румунія). Це вперше у Києві муніципальне підприємство запровадило практику збору небезпечних відходів у спеціальні контейнери та направляє їх на переробку. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Він нагадав, що 3 лютого 2020 року «Київкомунсервіс» підписало угоду з переможцем проведеного тендеру – товариством «Екологічні інвестиції» на подальшу утилізацію 70 тонн батарейок.


08.04.2020 13:44:00
В Киевской горгосадминистрации (КГГА) утверждают, что благодаря действию так называемой газовой скидки киевляне в течение отопительного сезона на горячей воде и отоплении сэкономили 1,5 миллиарда гривен. В среднем, по данным столичных властей, киевская семья за сезон теплоснабжения сэкономила 1600 гривен.


06.04.2020 09:38:00
Сьогодні однією із умов повноцінної роботи будівельної галузі - є зняття карантинних обмежень на роздрібну торгівлю будівельних матеріалів, виробів та обладнання. З таким меседжем Конфедерація будівельників України (КБУ) звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка та Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, повідомив президент КБУ Лев Парцхаладзе.


03.04.2020 13:52:00
Для користувачів стала доступною оновлена платформа інформаційно-аналітичної системи «Майно». Про це поінформували в Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, на платформі зберігаються відкриті інформаційні ресурси про об’єкти міської інфраструктури. Усього 11 розділів:
Пам’ятки культурної спадщини
Транспорт
Бюджетні витрати
Пайова участь, Інвестиційні об’єкти
Освітня мапа
Адресний реєстр
Штрафи
Земельні ділянки
ДТП
Комплексна система відеоспостереження
Містобудівна документація/Генплан
Оновлена версія більш зручна для користувачів. Відтепер можна визначити своє місцезнаходження та просто зі смартфону переглянути різні шари карт «Майна».


02.04.2020 12:59:00
З початку поточного року зросла заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги (без урахування газу та електроенергії). Так, станом на 1 березня 2020 року за даними Державної служби статистики України, заборгованість становить 32,69 млрд гривень. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України. Серед регіонів найвищий рівень розрахунків спостерігається у Вінницькій (93,3%), Сумській (93,0%) та Львівській (92,8%) областях. Найнижчий – у Херсонській (74,5%), Луганській (74,9%), Харківській (75,3%) та Кіровоградській (76,9%) областях.


30.03.2020 12:43:00
Мэр Киева Виталий Кличко во время онлайн пресс-конференции заявил, что отопительный сезон в столице может закончится уже в конце этой недели. “По нормативам, мы можем выключать отопление, когда среднесуточная температура – не ниже плюс 8 градусов по Цельсию. До четверга у нас ночью, по прогнозу, пока минусовая температура. А дальше – уже должно потеплеть. Если прогноз не изменится, в конце этой недели мы будем завершать отопительный сезон в городе”, – рассказал Виталий Кличко. Он также напомнил, что школы, детсады и некоторые административные учреждения в столице уже отключили от отопления раньше.


27.03.2020 10:20:00
Жители Португалии разрешают бесплатно жить в своих квартирах сотрудникам медучреждений, передаёт The Mayor. Так медики смогут не подвергать риску семьи после рабочих смен. Инициировали такую практику некоторые владельцы домов в Лиссабоне. Они разрешили врачам и медсёстрам заселяться в их свободные квартиры и жить в там бесплатно. Таким образом граждане пытаются внести свою лепту в борьбу с коронавирусом и не допустить его распространения. Столичному примеру последовал муниципалитет Порту, который также запустил кампанию по обеспечению жильём врачей. Власти обращаются за помощью не только к владельцам квартир, но и к отелям, которые за пару дней предоставили более 240 номеров.


26.03.2020 16:41:00
Депутати Київської міської ради прийняли рішення виділити кошти для премій 1200 соціальним робітникам районних територіальних центрів, які наразі із додатковим навантаженням обслуговують самотніх непрацездатних киян на дому.


25.03.2020 10:37:00
Комісія з питань власності підтримала проект рішення щодо зменшення фінансового навантаження на орендарів комунального майна міста Києва. Міська влада має бути прикладом взаємопідтримки і якомога швидше зменшити або ліквідувати орендну плату за комунальне майно на період обмежувальних заходів у зв’язку із загрозою поширення інфекційного захворювання COVID-19. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак під час засідання Комісії з питань власності.


23.03.2020 09:10:00
“Киевзеленстрой” разместил таблички на детских и спортплощадках в парках и скверах Киева о запрете пользования ими во время карантина. Коммунальщики решили разместить эти таблички, поскольку многие жители столицы нарушают правила карантина в период эпидемии коронавируса.


21.03.2020 10:22:00
Державна іпотечна установа у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року не буде стягувати штрафи та пені зі своїх клієнтів, що є позичальниками за іпотечними кредитами та лізингоодержувачами за договорами фінансового лізингу.


20.03.2020 09:20:00
Піклуючись про здоров’я та безпеку клієнтів, постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO призупиняє особистий прийом відвідувачів у всіх енергоофісах на період карантину. Спілкування з фахівцями енергоофісів YASNO відбуватиметься телефоном та через інтернет. Для кожного енергоофісу будуть виділені додаткові мобільні номери телефонів та окремі електронні адреси. Сплатити рахунок, передати показання лічильника, отримати консультацію щодо розрахунків та нарахувань можна дистанційно через Особистий кабінет на сайті YASNO, в особистих повідомленнях на сторінці у Facebook, електронною поштою чи за телефонами контакт-центру.


19.03.2020 13:34:00
Через карантинні заходи міська влада закликає киян залишатися вдома та максимально обмежити користування громадським транспортом. Але якщо є така нагальна потреба, аби убезпечити себе та зменшити соціальні контакти, а також контакти з пристроями та готівкою, можна скористатися електронним QR-квитком. Його можна згенерувати на екрані смартфону. У транспорті необхідно піднести екран телефону з QR-квитком до валідатора, дочекатися звуку та натиснути кнопку «Підтвердити використання».


18.03.2020 08:45:00
Для убезпечення мешканців Києва та упередження ситуації з можливим розповсюдженням коронавірусу, комунальний концерн «Центр комунального сервісу» (ЦКС) із 18 березня припиняє прийом споживачів у сервісних центрах на період введення протиепідемічних заходів та обмежень у столиці. Оперативно отримати консультацію можливо за телефоном сall-центру: (044) 247-40-40 або через зворотний зв’язок на сайті ЦКС https://cks.com.ua/feedback.


16.03.2020 11:54:00
Столиця продовжує убезпечувати і упереджувати ситуацію з можливим розповсюдженням коронавірусу. Міська влада посилює обмежувальні заходи в Києві. З 17 березня у Києві максимально обмежується:
- Пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України.
- Проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян.
- Робота закладів громадського харчування. Не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари. Вони зможуть приймати онлайн замовлення на доставку їжі.
- Не працюватимуть магазини і торговельні центри. За винятком продуктових та господарських магазинів та аптек.


12.03.2020 09:41:00
У години пік на дев’яти станціях метро усіх гілок працюють консультанти, які допомагають пасажирам у питаннях із використання е-квитка. Про це повідомили у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій. Консультанти показують, як користуватися автоматом самообслуговування та розповідають про види е-квитка. Звернутися до консультанта за допомогою можна з 7:30 до 11:30 вранці та з 16:30 до 20:30 ввечері на станціях Вокзальна, Дарниця, Героїв Дніпра, Майдан Незалежності, Голосіївська, Бориспільська, Видубичі, Харківська та Лук’янівська.


10.03.2020 12:10:00
Завдяки газовій «знижці» нарахування за тепло і гарячу воду у лютому зменшені на 26% — за централізоване опалення і на 24% — за гарячу воду. Про це сьогодні на пресбрифінгу повідомив Костянтин Лопатін, директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго». У паперовій платіжці за лютий, яка надійде киянам цього тижня, сума знижки зазначена у графі «Перерахунок». Загалом у Києві перерахунок у лютому за спожиті послуги перевищив 414 млн грн. «У лютому в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1224,26 грн — замість встановленої тарифом вартості 1654,41 грн/Гкал. Для будинків без лічильників вартість опалення 1 м² складає 24,34 грн/м² (з урахуванням температурного коефіцієнту та газової «знижки») при нормативному тарифі 38,5 грн/м². Вартість 1 м³ гарячої води також зменшилась приблизно на 23 грн», — зазначив Костянтин Лопатін.


06.03.2020 18:42:00
Починаючи з березня 2020 року в Україні стартувала масштабна всеукраїнська кампанія щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі. Про це повідомила пресслужба Державної служби України з питань праці. Як зазначили у Держпраці, кампанія відбуватиметься у два етапи. У ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться. З 2 березня по 20 березня проходитимуть лише інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.


04.03.2020 06:30:00
В «Особистому кабінеті» на сайті «Київводоканалу» для споживачів є можливість самостійно скоригувати свої показники квартирних приладів обліку води у разі їх невідповідності фактично спожитим об’ємам. Для цього необхідно увійти в «Особистий кабінет», внести покази — на шкалі показників необхідно внести фактичні покази лічильника — подати. Потім з’явиться віконце із запитанням: «Ви впевнені, що хочете надіслати показник?» - Натиснути ОК. З’явиться віконце з інформацією «Показники внесено успішно». Натиснути ОК. Повернутися на сторінку показників, де на шкалі відображені фактично передані покази лічильника та в таблиці показників зазначено останній переданий показ, а нижче за поточний місяці зазначається скоригований об’єм з від’ємним значенням. При поверненні на основну сторінку також відображаються внесені фактичні покази.


02.03.2020 09:20:00
Вологе прибирання миючими засобами салону рухомого складу здійснюємо щодня перед виїздом на маршрут, ззовні – раз на тиждень, або ж у залежності від рівня забруднення. У період підвищення епідеміологічної захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання для обробки поручнів салонів, дверей, підвіконня, ручок пасажирських сидінь та підлоги додатково застосовуємо ще й дезінфекційні засоби. Лікарі також додатково термометром перевіряють водіїв і контролерів перед виїздом на маршрут та після заїзду в депо.


28.02.2020 14:40:00
Онлайн-сервіс платежів Portmone.com розпочав продаж електронних паркувальних талонів. Про це повідомили у комунальному підприємстві «Київтранспарксервіс». Функція доступна на сайті в каталозі послуг «Транспорт». Також оформити покупку можна в мобільному додатку в розділі «Усі послуги» – «Транспорт» – «КП Київтранспарксервіс». При замовленні треба вибрати тип талону (на місяць або на квартал), вказати період, e-mail та держномер авто. Електронний талон прив’язаний до реєстраційного номеру автомобіля та зберігається в єдиній базі абонементів весь термін дії. Інспекція з паркування здійснює перевірку оплати за декілька хвилин, маючи особистий онлайн-доступ до переліку.


26.02.2020 09:30:00
Ліквідація Державної архітектурно-будівельної інспекції відбудеться протягом двох наступних тижнів. Про це під час VIII Конференції учасників ринку сталевого будівництва заявила народний депутат, представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк.


26.02.2020 08:10:00
Департаментом транспортної інфраструктури в 2020 році успішно реалізується 23 проекти Громадський бюджет Київ. Одні із найважливіших – встановлення дефібріляторів на станціях КП "Київський метрополітен". Першочергово планувалось оснастити 20 станцій метро пристроями запуску серця, проте, зважаючи на важливість проекту, сьогодні їх кількість зросла до 52 завдяки Департаменту охорони здоров'я міста Києва. Проект розпорядження знаходиться на погодженні в структурних підрозділах КМДА. Тобто на всіх 52 станціях будуть встановлені дефібрілятори.


25.02.2020 17:30:00
У столиці з 409 об’єктів будівництва, що зводиться налічується 214 ризикових. Найбільша кількість ризикових новобудов зосереджена як і за попередній період: Голосіївському (75 % від загальної кількості новобудов у цьому районі), Шевченківському (65% від кількості об’єктів у районі) та Солом’янському районах (70%). Про це йдеться в результатах дослідження проведеного у лютому 2020 року компанією Monitor.Estate. Без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт – 17 об’єктів (3% від загальної кількості новобудов), ще 174 (42%) новобудови будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. Крім того 112 новобудов (27%) будують без оформлення дозвільних документів ДАБІ, а 132 (20%) мають податковий борг.


24.02.2020 13:04:00
19 февраля 2020 года комиссия Киевсовета по вопросам законности, правопорядка и противодействия коррупции согласовала проект решения “О запрете КГГА и ее структурным подразделениям, коммунальным унитарным предприятиям, учреждениям и организациям, находящимся в коммунальной собственности территориальной общины города Киева, хозяйственным обществам, в уставном капитале которых более 50 процентов акций (долей) принадлежат территориальной общине города Киева, заключать договора или другие сделки, которые содержат положения о конфиденциальности информации” (08/231-398/ПР от 12.02.2020 года).


19.02.2020 08:20:00
Місто продовжує впроваджувати систему роздільного збору сміття, збільшуючи кількість нових контейнерів для відходів. За останні два тижні КП «Київкомунсервіс» встановило 55 нових контейнерів-дзвіночків. Вони вже встановлені у центральній частині столиці, і той, хто прагне сортувати побутові відходи, може без складнощів ними користуватися. Зокрема, нові контейнери встановлені поряд із фунікулером, біля входу до стадіону «Динамо» та коло Аркі дружби народів (пішохідно-велосипедний міст), на Майдані Незалежності (два комплекти контейнерів), на розі вул. Хрещатик та б-ру Т. Шевченка...


17.02.2020 11:30:00
14 февраля 2020 года Бундестаг продлил действие закона об ограничении арендной платы (Mietpreisbremse) вплоть до конца 2025 года. Закон позволит властям земель страны регулировать стоимость аренды в городах с плотным населением. Собственники не смогут повышать аренду более чем на 10% от среднего значения по региону, пишет Xinhua. Главное ужесточение: жильцы в течение двух первых лет аренды смогут задним числом требовать компенсации за излишне уплаченную стоимость съёмного жилья. До этого момента арендную плату можно было корректировать только с момента подачи жалобы, и это касалось исключительно будущих выплат. Закон будет применён только во вторичному жилью, новостройки будут исключением.


14.02.2020 11:09:00
За час дії програми придбання житла поліцейськими та співробітниками Державної служби надзвичайних ситуацій на умовах пільгового фінансового лізингу вже 1143 сімей отримали свої квартири. Про це повідомила пресслужба Державної іпотечної установи. Лише за період з 3 по 10 лютого 2020 року Державною іпотечною установою укладено 12 договорів з поліцейськими Національної поліції та рятувальниками ДСНС для передачі квартир на умовах фінансового лізингу. Серед загальної кількості житла, яке купувалося Державною іпотечною установою за заявами поліцейських та рятувальників, переважна кількість квартир придбана у забудовників на первинному ринку після введення будинків в експлуатацію.


12.02.2020 17:10:00
У Києві нарахування за опалення у січні 2020 року в порівнянні з базовим тарифом нижчі в середньому на 18%. Водночас, деякі клієнти зазначають, що нарахування в платіжках порівняно з січнем 2019 року або груднем 2019 року вищі. А в деяких випадках обсяги споживання тепла будинками в січні 2020 року більші, ніж минулого року, хоча зима тепліша.Чому так відбувається?
Вартість 1 Гкал тепла в січні 2020 року порівняно з базовою (тарифною) вартістю нижча майже на 300 грн і становить 1356,62 грн/Гкал. Це на 18% нижче базового тарифу, затвердженого на опалювальний сезон 2019/2020. При нарахуваннях за тепло враховується середньомісячна температура, визначена Укргідрометцентром. Зокрема, середньомісячна температура в січні 2020 року на 2 градуси нижча, ніж в грудні 2019 року. Відповідно, збільшилися обсяги споживання тепла будинками, і це вплинуло на суми в платіжках. Газова «знижка» на опалення в грудні 2019 року становила 22%, а в січні 2020 року — 18% (вартість газу змінилась). Нарахування за опалення проводяться згідно з показаннями будинкових лічильників, які Київтеплоенерго фіксує в останню декаду кожного місяця (з 20-го числа до останнього дня місяця)...


10.02.2020 10:50:00
На сайті Київводоканалу працює Особистий електронний кабінет для юридичних осіб. Наразі сервісом вже користуються 4,8 тис. споживачів-юридичних осіб, як суб’єктів великого бізнесу, так і підприємців, або фізичних осіб – власників нежитлових приміщень. З листопада минулого року запроваджено електронну реєстрацію в особистому кабінеті з використанням ЕЦП. За три місяці після запровадження такого сервісу кількість споживачів, що у такий спосіб зареєструвалися у особистому кабінеті збільшилась на 1,5 тис.


07.02.2020 09:10:00
ДТЕК Київські електромережі презентував План розвитку столичних електромереж до 2024 року. Енергетики прагнуть забезпечити зростаючі потреби киян в електроенергії та підвищити надійність енергопостачання столиці. Для реалізації планів потрібно вкласти 8,8 мільярда гривень за п’ять років. Планом розвитку енергетичної інфраструктури Києва передбачено, що до кінця 2024 року в столиці побудують 4 нові великі підстанції 110-10 кВ: Одеська, Лук’янівська, Брест-Литовська, Кабельна Нова. Побудують 51 кілометр ліній електропередач 110-35 кВ, реконструюють 1753 кілометри мереж та 231 енергооб’єкт. Сьогодні обладнання 64 високовольтних підстанцій керується дистанційно. В результаті реалізації проєкту цифрове управління буде встановлено на 4261 об’єкті низької та середньої напруги. Це дозволить дистанційно керувати мережею на кожній вулиці та оперативно реагувати на аварійні ситуації, а отже, підвищить надійність енергосистеми.


06.02.2020 15:29:00
7 лютого кандидати-тестувальники е-квитка отримають підтвердження на свої електронні адреси. Протягом тижня тривав відбір 100 охочих, які на власному досвіді протестують та розкажуть про те, як працює електронний квиток у місті. Тестування ініційоване Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій спільно з ініціативою Kyiv Smart City. Про свої враження е-тестувальники розповідатимуть протягом місяця у блогах у Facebook під хештегом #ятестуюеквиток.


05.02.2020 10:00:00
В декабре 2019 вступил в силу новый закон о налоге на жильё дороже 5 миллионов турецких лир (около $830 000). Однако, как пишет Ahval со ссылкой на местные СМИ, местные власти так и не приступили к сбору соответствующих платежей. И это несмотря на то, что срок оплаты истекает уже к концу нынешнего месяца. Причина – в недовольстве местных жителей. Закон, направленный на спешное пополнение казны в разгар экономического кризиса, предполагает, что дополнительный налог будут взимать с собственников одного объекта дороже установленной суммы ($830 000). И не будет применяться к владельцам нескольких объектов, даже если их суммарная стоимость составляет указанное значение. Получается, если у собственника дорогого объекта низкий доход, и недвижимость ему досталась, например, по наследству, он вынужден его платить. Или продавать жильё, чтобы расплатиться. Под удар попадают прежде всего пенсионеры, что вызвало шквал общественной критики.


04.02.2020 17:00:00
Департаменти транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій КМДА підписали меморандум з представниками американської компанії MPS у Східній Європі – ізраїльською компанією LAMED про старт пілотного проекту із впровадження автоматизованої системи організації паркувального простору в місті Київ. Компанії MPS та Lamed запропонували автоматизовану систему паркування з функціоналом системи безпечного міста, яка автоматично рекомендує локації паркування, отримує плату за паркування та контролює паркувальний простір.


03.02.2020 10:28:00
У січні 120 мешканців Києва пройшли навчання, які допомагають опанувати онлайн-сервіси з оплати комунальних послуг та дистанційного вирішення питань, пов’язаних із отриманням житлово-комунальних послуг. Про це повідомили в комунальному концерні «Центр комунального сервісу» (ЦКС). Наразі понад 600 тисяч киян користуються особистим кабінетом ЦКС, у якому без комісії за усі спожиті комунальні послуги можна розрахуватися «Карткою киянина» та вирішити питання дистанційно, залишивши відповідне звернення. Уміння користуватися такими сервісами особливо важливе для людей старшого віку, які витрачають багато сил і часу в чергах для оплати комунальних послуг, проте надзвичайно завзято ставляться до навчання.


30.01.2020 06:20:00
28 січня на Єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва стартувало громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху». Обговорення триватиме до 11 лютого 2020 року. Думку киян вивчатимуть шляхом електронних консультацій на офіційному веб-порталі КМДА. У документі йдеться про запровадження адаптованої гами проїзних квитків, впровадження яких заплановано з 1 квітня 2020 року. При цьому тариф залишається незмінним і становитиме 8 грн.


29.01.2020 15:53:00
В Україні на будівництві одному штатному працівнику в середньому нараховують лише 9554 гривні. Такі дані станом на листопад 2019 року оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України з посиланням на Державну службу статистики України. У міністерстві констатують, що вказаний рівень зарплат є невисоким навіть для нашої держави. За цим показником будівництво посіло лише 8 місце серед 16 видів економічної діяльності.


28.01.2020 10:30:00
24 січня у «Київводоканалі» відбулось друге відкрите обговорення проєкту постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2020 рік. Згідно з розрахунками, тариф має зрости на 10,4 % і становитиме 22,99 грн. На зміну тарифів найбільшою мірою вплинули: необхідність збільшення витрат на оплату праці; зростання витрат, пов’язаних зі сплатою податків, зборів та інших, передбачених законодавством; зміна вартості електричної енергії; збільшення витрат на амортизацію, у зв’язку з прийняттям на баланс основних засобів та введенням в експлуатацію нових об’єктів; зростання інших витрат у зв’язку з підвищенням витрат на паливо-мастильні матеріали, запчастини, матеріали, реагенти, опалення, оренду тощо.


22.01.2020 13:30:00
Тепер дизайн картки виконаний у лаконічному синьому кольорі. Вигляд новий, але внутрішньо картка так само багатофункціональна. Деякі кияни помилково думають, що карткою користуються виключно пільговики. Але це зовсім не так. Отримати картку можуть усі громадяни, що проживають або працевлаштованi у Києві. До того ж власники картки можуть використовувати її не лише, як банківську. Картка киянина - це: ключ до низки е-послуг завдяки ідентифікації власника через BankID;
проїзний у транспорті;
оплата комунальних без комісії;
квитки у музеї та театри Києва зі знижкою, а іноді й взагалі безкоштовно; спеціальні ціни на ліки в аптеках "Фармація";
знижки на хліб у кіосках "Київхліб"; система знижок у торговельних мережах столиці.
Зараз налічується більше 800 тисяч власників Картки киянина.


20.01.2020 13:12:00
Уряд у 2020 році ініціює низку заходів, спрямованих на дерегуляцію та відкритість дозвільної системи у будівництві. Зокрема, розглядається варіант ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції у тому вигляді, в якому вона нині функціонує. Прем`єр-міністр нагадав, що у грудні Уряд запустив Е-кабінет забудовника. Поки що він працює для об’єктів класу наслідків СС1. На черзі — СС2 і СС3. Протягом 2-3 місяців остаточно запрацює е-сервіс для всіх об’єктів. Усі дозволи на будівництво вже можна подавати онлайн.


16.01.2020 15:46:00
КП «Київтеплоенерго» створило спеціальну комісію з розгляду звернень громадян з приводу завданої шкоди здоров’ю внаслідок пошкодження магістрального трубопроводу на вулиці Антоновича (поблизу ТРЦ «Ocean Plaza»). Комісія працюватиме з 17 до 31 січня 2020 року за адресою: вул. Лютеранська, буд. 9/9, каб. 1 (код 077) в робочі дні: парні числа - з 14:00 до 18:00 год. (в п’ятницю до 17:00 год.), непарні числа - з 08:15 до 12:00 год. Телефон для довідок: (044) 207-60-83.


14.01.2020 16:04:00
В 2019 году столичные плательщики налогов перечислили в сводный бюджет 105,38 млрд гривен. Это на 19,735 млрд гривен, или на 23% больше, чем годом ранее. В госбюджет из Киева попало 75,383 млрд гривен (на 24% или 14,387 млрд гривен больше показателя 2018 года), а в городской бюджет – 29,997 млрд гривен (на 5,348 млрд или 22% больше показателя 2018 года).


14.01.2020 12:23:00
На місці пориву тепломережі на вулиці Антоновича працюють три аварійно-відновлювальні бригади «Київтеплоенерго», задіяна спецтехніка. Про це повідомили у комунальному підприємстві «Київтеплоенерго». Під час ремонтних робіт буде замінено всю ділянку пошкодженого трубопроводу довжиною 23 м на проїжджій частині. Зварювальні роботи будуть завершені вночі, після чого розпочнеться відновлення асфальтного покриття. За попередньою інформацією, транспортний рух вулицею Антоновича відновлять орієнтовно у другій половині середи, 15 січня.


08.01.2020 10:45:00
В ноябре 2019 года население Киева уплатило за жилищно-коммунальные услуги 1 039,3 млн гривен. Это составляет 52,5% начисленных за этот период сумм. В то же время за поставки электроэнергии было уплачено 267,4 млн гривен. Это составляет 139,7% начисленных за этот период сумм, в том числе за счет погашения долгов предыдущих периодов.


08.01.2020 10:37:00
Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» зменшить нарахування за тепло та гарячу воду за грудень на 22-23%. Наразі здійснюють коригування вартості, відповідно зменшені нарахування кияни отримають уже в січні 2020 року. Підставою для перерахунку є прийняття 24 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України постанови № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу».


06.01.2020 13:14:00
В Україні спостерігається дуже обмежений ринок іпотечного кредитування: наразі девелопери пропонують вибір лише із семи банків. Такі висновки зробили аналітики Національного банку України після відповідного вивчення пропозицій забудовників. Як зазначається у Звіті НБУ про фінансову стабільність за грудень 2019 року, жоден забудовник не пропонував більше двох банків. Максимальний термін кредитування за партнерськими програмами становить 20 років, а максимальна сума кредиту – 2 млн грн за першого внеску в діапазоні 20– 60%. Вартість становить 19–20% річних, хоча пропонується і знижена на період до п’яти років. Загалом чисті гривневі кредити на будівництво та реконструкцію нерухомості зросли в жовтні 2019 року на 13.4% р/р, але обсяги кредитів залишаються незначними.


28.12.2019 11:40:00
Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» зменшить нарахування за тепло та гарячу воду за грудень на 22-23%. Відповідну інформацію сьогодні під час засідання колегії КМДА озвучив Київський міський голова Віталій Кличко. Наразі здійснюють коригування вартості, відповідно зменшені нарахування кияни отримають уже в січні 2020 року. Підставою для перерахунку є прийняття 24 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України постанови № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу».


26.12.2019 20:02:00
Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості і прозорості реалізації майна», прийнятий парламентом 5 грудня 2019 року. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України. Закон скасовує необхідність сплати коштів за формування довідок і звітів про оцінку об’єктів нерухомості на користь приватних електронних майданчиків. Це сприятиме розвитку ринку нерухомості в Україні, створить умови для покращення інвестиційного клімату та зменшення напруги в суспільстві. Документ, зокрема, запроваджує нову, спрощену модель оцінки об’єктів нерухомості, що дасть змогу здійснювати автоматичну оцінку в максимально стислі терміни. Будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна та на її підставі укласти угоду.


26.12.2019 16:15:00
В 2019 году жилищно-коммунальная инспекции города обследовала 527 жилых домов на основе жалоб и замечаний жителей, касающиеся качества жилищно-коммунальных услуг. В результате произведен перерасчет на общую сумму более 13 млн. грн. Об этом сообщил начальник Управления (инспекции) самоуправляющегося контроля Станислав Москалевский. Ключевой целью работы инспекции является улучшение сервиса и предоставления качественных услуг. Среди основных приоритетов – уборка придомовой территории и надлежащее содержание детских игровых площадок, что касается более теплого времени года, а с началом зимы – контроль за подготовкой домов к старту отопительного сезона и уборки снега.


23.12.2019 12:04:00
На рахунки Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву надійшли кошти, які були передбачені для забезпечення житлом ветеранів АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб в рамках програми доступного житла. Уряд затвердив Порядок використання коштів за новою бюджетною програмою «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла», з обсягом фінансування 200 млн грн. З вказаних коштів 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн грн для кредитування учасників АТО/ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3 % річних.


22.12.2019 17:15:00
Глава украинского правительства Алексей Гончарук заявил, что благодаря новым газовым договоренностям между Украиной и РФ в течение зимы 2019/2020 цена на газ для украинцев расти не будет. Об этом заявил Гончарук в видеоитогах недели.


20.12.2019 14:21:00
Відповідне доручення під час оперативного міського штабу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв. «Ми повинні надавати киянам якісні житлові та комунальні послуги, оперативно вирішуючи можливі технічні несправності. У разі, якщо послуги неналежної якості, клієнти мають право на перерахунок. І це норма закону, якої повинні дотримуватись усі виконавці послуг. Якщо у квартирі недогрів, споживач звертається за телефоном міської диспетчерської – 15-57, або (044) 500-15-57 – з мобільного. Також у Києві працює мережа комунального концерну «Центр комунального сервісу». Виконавець послуги повинен вийти на адресу звернення і скласти акт-претензію. Якщо, наприклад, скарга стосується теплопостачання, то теплопостачальні компанії «Київтеплоенерго» чи «Євро-Реконструкція» виявляють причину та усувають її, і мають зробити відповідні коригування вартості опалення чи гарячої води», – пояснив Петро Пантелеєв.


20.12.2019 13:10:00
Постановлением Кабинета Министров Украины от 27 ноября 2019 № 1000 изменен порядок определения цены на природный газ для бытовых потребителей. Заключив дополнительное соглашение к Типовому договору поставки природного газа бытовым потребителям, можно зафиксировать цену на услуги газоснабжения на период с 1 января 2020 по 30 апреля 2020 на уровне 6,60 грн. за один кубический метр (без учета торговой надбавки поставщика и тарифов на транспортировку.


18.12.2019 09:10:00
Власти столицы планируют в 2020 году начать внедрение проекта комплексного мониторинга воздуха. Первые две стационарные станции планируется разместить в Дарницком районе Киева. В целом проект предусматривает 27 современных автоматизированных пунктов комплексной оценки качества воздуха. Как заявил заместитель председателя КГГА Петр Пантелеев, столичная власть в ближайшие пять лет планирует уделить максимальное внимание экологическому направлению. По его словам, в бюджете Киева на 2020 год заложено 40 млн грн на систему мониторинга качества воздуха. В начале следующего года планируется проведение тендерной закупки. Две пилотные станции планируется разместить в Дарницком и Днепровском районах, где особенно сложная ситуация с состоянием воздуха.


17.12.2019 10:20:00
Мешканці будинку 12 по вулиці Мостицька звернулися до Київводоканалу з інформацією щодо неналежної якості води. З`ясувалося, що через витік у бойлері, завдяки якому забезпечується гаряче водопостачання будинку, гаряча вода стала потрапляти до мереж холодного водопостачання. Якість води, яка пройшла через теплоносій, дійсно не відповідає усім стандартам питної, тому не рекомендована до вживання. Для виконання ремонту у будинку довелося тимчасово обмежити гаряче водопостачання, таким чином, холодна вода у кранах мешканців зараз знову відповідає усім нормативам. Для нормалізації водопостачання Київтеплоенерго має полагодити бойлер, ремонтні роботи буде завершено у найкоротший термін.


16.12.2019 10:39:00
Нацкомисия по регулированию энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) предлагает снизить тарифы для всех видов генерации из возобновляемых источников энергии (ВИЭ). Об этом говорится в письме главы НКРЭКУ Валерия Тарасюка профильному комитету Верховной Рады. По расчетам регулятора, снижение должно сократить общие выплаты по "зеленому" тарифу в 2020 году с 42,5 млрд грн до 28,5 млрд грн. В частности, НКРЭКУ предлагает установить:
для наземных СЭС, введенных в эксплоуатацию до 31.12.2020, тариф в размере 9 евроцентов. Для введенных в эксплуатацию с 01.01.2020 до 31.12.2029 - 8 евроцентов;
для крышных СЭС, введенных в эксплоуатацию до 31.12.2020 - 10 евроцентов, Для введенных в эксплуатацию с 01.01.2020 до 31.12.2029 - 9 евроцентов;
для ВЭС, введенных в эксплоуатацию до 31.12.2019 - 8 евроцентов. Для ВЭС, введенных в эксплуатацию с 01.01.2020 до 31.12.2029 - 7 евроцентов.


16.12.2019 09:33:00
Київська міська рада затвердила проект землеустрою щодо зміни меж міста Києва. Відповідно до рішення, територія міста Києва може збільшитися на 2771,1415 га за рахунок земель області. Водночас, місто має передати із земель Київської міської ради до складу земель Київської області 55,4 га.


13.12.2019 15:47:00
Верховная рада (ВР) приняла в первом чтении законопроект, который призван урегулировать вопросы установления границ территориальных общин, их комплексного пространственного планирования, а также отменяет разработку нескольких видов документации по градостроительству и землеустройству, дублирующих один другой.


12.12.2019 20:10:00
Загальний обсяг асигнувань на фінансування капітальних вкладень і капітального ремонту за Програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2020 рік складатиме 14,91 млрд грн. Відповідне рішення ухвалено сьогодні депутатами Київради. Ці кошти буде спрямовано на фінансування міських інфраструктурних проєктів у галузі транспорту – 5,2 млрд грн, житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища – 5,6 млрд грн, в тому числі житловій політиці – 623 млн грн та благоустрою – 1,6 млрд грн; освіті – 2,1 млрд грн, охороні здоров’я – 949 млн грн, соціального захисту – 189,1 млн грн, культурі та мистецтві – 534,4 млн грн, фізичної культури та спорту – 209 млн грн та інших галузях господарства – 237 млн грн.


04.12.2019 10:30:00
Міська влада посилить контроль за використанням приміщень закладів освіти та організації платних заходів для учнів під час навчального процесу. Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, коментуючи наказ Департаменту освіти і науки «Про організаційні питання щодо надання платних послуг закладами дошкільної, загальної середньої освіти та освітніх послуг суб’єктами господарювання на території й приміщеннях закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва». Комунальні школи та садочки Києва розраховані на отримання знань, тому жодний освітній заклад не має права надавати платні послуги під час навчального процесу, і це – чітка позиція міста.


02.12.2019 11:10:00
Низка поправок, запропонованих міською владою для змін у законодавстві, що регулює відносини у житлово-комунальній сфері, не підтримуються профільним Міністерством, що призводить до відключення будинків-боржників від електроенергії. Про це під час прес-брифінгу повідомила навальник Управління розвитку житлово-комунального господарства ДЖКІ Віра Радченко. Згідно із Законом «Про ринок електричної енергії», що вимагає вчасного розрахунку за спожиту послугу, та дотримання чітких правил та вчасного розрахунку за використану електроенергію споживачі мають вчасно оплачувати за послуг. Наразі на боржників чекає автоматичне подання на відключення послуги нежитлових приміщень. Проблема полягає у тому, що збирати оплату з власників квартир і сплачувати за електроживлення можуть тільки юридичні особи, а за прийнятими в останні роки законами відповідальність за контроль за діяльністю цих юридичних осіб (ОСББ або обслуговуючі компанії – жеки) повністю покладено на співвласників будинку. Тобто відповідальність за несплату несуть мешканці. Є група будинків, де мешканці не хочуть створювати ОСББ та обирати обслуговуючу компанію.


01.12.2019 18:53:00
В Украине с 1 декабря увеличились прожиточный минимум и минимальная пенсия. Теперь прожиточный минимум составляет 2102 гривни для трудоспособных (было 2007), 1638 грн — для лиц, утративших трудоспособность (было 1564), 1779 грн — для детей в возрасте до 6 лет (было 1699) и 2218 грн — для детей с 6 до 18 лет (было 2118). Повышение прожиточного минимума приведет к перерасчету пенсий для 11 миллионов пенсионеров. Теперь размер минимальной пенсии составит 1638 гривен. Кроме того, в Украине с 1 декабря вырастет максимальный размер пособия по безработице - до 8408 гривен (4 прожиточных минимума). Также увеличатся и различные социальные выплаты, например, минимальный размер алиментов для детей до шести лет вырастет - с 849,5 до 889,5 грн, а для детей от шести до 18 лет - с 1059 до 1109 грн.


29.11.2019 10:15:00
После публикации в газете “Урядовий курьер” вступило в силу постановление НКРЭКУ, которым тарифы ЧАО “АК “Киевводоканал” на водоснабжение и водоотвод выросли в общем на 2,2%. В компании заверили, что повышение тарифов коснется только потребителей частного сектора, бюджетных организаций и промышленных предприятий, а для жителей многоэтажек тарифы остануться неизменными.


27.11.2019 10:30:00
Депутаты Европарламента Менда Стоянова и Валерий Симеонов предложили изменить Закон о туризме. Менда Стоянова (GERB) и Валерий Симеонов (Объединённые патриоты) настаивают на обязательной классификации всех квартир, комнат и гостевых домов, предлагаемых туристам онлайн. Соответствующая поправка уже внесена в Закон о государственном бюджете на 2020 год. В случае принятия арендованные квартиры и комнаты должны будут войти в Национальный туристический регистр, пишет Trud.bg. Изменения затронут как квартиры в Софии, которые рекламируются через онлайн-платформы типа Airbnb, так и комнаты у моря, которые сдаются отдыхающим. Для частных лиц в случае первого нарушения и размещения онлайн-предложения по аренде штраф составит до 5000 левов (почти €3000), а вот если попадётесь второй раз, придётся выложить 8000 левов (€4000). Для юридических лиц и частных предпринимателей штраф составит от 10000 левов (€5000) до 15000 левов (€8000).


26.11.2019 13:29:00
В Україні проведені якісні зміні у нормативній базі, які дозволили країні посісти 20 місце серед 190 країн у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за будівельним показником. Якщо темп реформ зберігатиметься й надалі, то Україна може увійти у ТОП-10 за показником «Отримання дозволів на будівництво». Про це заявив Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.


25.11.2019 16:20:00
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг утвердила ставки платы за подключение к электросетям на 2020 год. Об этом сообщили в пресс-службе НКРЭКУ, передает СтройОбзор. Так, ставки платы за стандартное присоединение на 2020 год снижены в среднем на 18,9% по Украине. Стандартное присоединение к электросетям в городах будет стоить в среднем 1,08 тыс. за кВт, в сельской местности - 1,25 тыс. грн. за кВт. Ставки за нестандартное присоединение мощности снижены на 5% - в среднем до 1,747 тыс. грн за кВт.


25.11.2019 15:34:00
Киевлянам повысили тарифы на воду. Соответствующее решение приняли члены Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЕКУ). Стоимость водоснабжения для жителей Киева выросла на 85 копеек за 1 кубометр (без НДС). Потребителям, которые не являются субъектами хозяйствования в сфере централизованного водоснабжения и водоотведения, установлены следующие тарифы:
на централизованное водоснабжение — 9,86 грн за 1 кубометр без НДС (действующий тариф 9,01, рост — на 0,85 грн или 9,43%);
на централизованное водоотведение — 7,49 грн за 1 кубометр без НДС (действующий тариф 7,97, уменьшение — на 0,48 грн или 6,02%).


22.11.2019 15:20:00
22 ноября ступили в силу изменения в Порядок размещения вывесок в Киеве. Согласно новому Порядку размещения вывесок предприниматели не должны заказывать проект вывески у сертифицированных специалистов, достаточно эскиза, который подается в произвольной форме. Кроме того, для вывесок, которые крепятся кронштейном, теперь не нужно оформлять разрешение, достаточно соответствовать Порядку размещения вывесок. Сложное описание типов конструкций теперь заменено на понятное с графическими примерами. Также упрощены форматные зоны. Вместо перечня отдельных улиц и их частей, площадей и переулков, введен упрощенный перечень улиц, которые описывают границы форматных зон. Теперь документы можно оформить онлайн на сайте мэрии.


18.11.2019 10:05:00
Київ має намір здійснити модернізацію існуючого сміттєспалювального заводу «Енергія», встановивши систему хімічного очищення димових газів. Також у столиці необхідно збудувати новий сучасний сміттєспалювальний завод. Таку пропозицію висловила громада Дарницького та Дніпровського районів під час громадських обговорень 16 листопада 2019 року. Під час обговорень громаді презентували проект системи очищення димових газів, що у 5 разів знизить рівень шкідливих викидів, що утворюється в результаті спалювання відходів. Як зазначив під час обговорення заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, лише минулого року міська вдала повернула завод в управління після багаторічної оренди компанією «Київенерго» і розпочала процес модернізації.


17.11.2019 13:09:00
Кабмин в пятницу, 15 ноября, отменил постановление предыдущего правительства о введения нерыночных механизмов с установлением предельных цен/тарифов на услуги для населения городов областного значения. В Кабмине считают, что функционирование предельных тарифов могло стать причиной отключения отопления и горячего водоснабжения в населенных пунктах из-за невозможности покрытия себестоимости услуг.


15.11.2019 12:47:00
Киевский городской совет принял решение, предусматривающее урегулирование ситуации с бесхозными автомобилями. Согласно статистике, на столичных улицах находится более 600 брошенных авто. Как отмечает депутат Киевсовета Александр Пабат, сейчас исполнительный орган Киевсовета (КГГА) не наделен полномочиями по демонтажу брошенных или бесхозных автомобилей. При этом у Национальной полиции нет для этого материально-технической базы. Депутаты Киевсовета проголосовали за то, чтобы в КГГА в течение трех месяцев разработали и представили на утверждение Киевсовета порядок перемещения, временного хранения и передачи бесхозных авто соответствующим подразделениям Нацполиции.


15.11.2019 09:27:00
Объемы твердых бытовых отходов (ТБО), продуцируемые жителями и гостями Киева, увеличились за три года на 12% – с 1,2 млн тонн в 2016 году до 1,35 млн тонн в 2018 году. По данным Департамента жилищно-коммунальной инфраструктуры КГГА, на начало 2017 года весь объем ТБО, которые официально были вывезены из Киева и захоронены на лицензированных полигонах и утилизированы на заводе “Энергия”, составлял 1,2 млн тонн за год. На 1 января 2018 года этот объем увеличился до 1,33 млн тонн за год. На начало текущего года он составил уже 1,35 млн тонн отходов за год.


13.11.2019 09:24:00
Около 80% средств, предусмотренных на развитие IT-сферы столицы, расходуется на построение базовой инфраструктуры: городского Data-центра, создание электронных реестров и сетевой инфраструктуры. По информации директора Департамента информационно-коммуникационных технологий Киевской горгосадминистрации (КГГА) Юрия Назарова, Киев отстает в этом направлении от развитых городов на 15-20 лет. “У нас бюджет около 400 млн гривен. Это в этом году и в прошлом. В позапрошлом был около 100 млн гривен. С одной стороны это огромные деньги, с другой стороны, если посмотреть на другие примеры того же Сеула, Бостона, Амстердама, это в десятки раз меньше, чем нам действительно надо для города. И мы реально недофинансированы в том, что касается построения “смарт сити”. Если говорить о неких пропорциях, то донорские деньги в этом бюджете занимают около 2%, инвесторские деньги – около 15%, остальные – это все таки бюджетные деньги, деньги киевлян”, – сообщил директор IT-департамента КГГА.


12.11.2019 15:53:00
Міністерство розвитку громад та територій України надало роз’яснення щодо програми часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках «Енергодім». Зокрема, прес-служба міністерства навела відповіді директора Фонду енергоефективності Юлії Головатюк-Унгуряну на питання щодо можливостей програми «Енергодім» для ОСББ, існуючих пакетів програми («А» і «Б»), їх фінансування, основні етапи співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності та економію споживачів за опалення тощо. Пакет «Легкий» може дати в середньому 20% економії енергії на опалення. Якщо ми говоримо про пакет «Комплексний», то економія енергії на потреби опалення може досягати і 60%. Загалом Закон України «Про Фонд енергоефективності» вимагає середнє зменшення споживання за сукупністю всіх проектів Фонду у розмірі — 20%. Водночас, Програма «Енергодім» на разі не вимагає від ОСББ досягнення/підтвердження певного рівня економії енергії після завершення проекту.


11.11.2019 12:26:00
Жители 14-ти домов по ул. Вербицкого, ул. Декабристов и ул. Ревуцкого в Дарницком районе Киева пожаловались на низкую температуру теплоносителя и горячей воды в их жилищах. Сейчас они получают услуги по отоплению и горячему водоснабжению от ООО “Евро-Реконструкция” (ТЭЦ-4). В депутатском обращении к мэру Киева говорится о целесообразности переключения этих домов к станции теплоснабжения “Позняки”. Напомним, что начатая со значительным опозданием реконструкция ЦТП и замена сетей теплоснабжения по ул. Ревуцкого, 25 в Дарницком районе столицы поставила под угрозу своевременное начало отопительного сезона в шести многоэтажках. При этом в КП “Киевтеплоэнерго” обещали закончить ремонтные работы еще 1 октября.


06.11.2019 11:20:00
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати підтримали проект рішення «Про звернення Київської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на будівництво лінії метро на житловий масив Троєщина у м. Києві». Житловий масив Вигурівщина - Троєщина, де проживає близько 300 тисяч осіб, є одним із найбільш проблемних по транспортному сполученню у місті Києві. Шлях до найближчої станції метро «Почайна» проходить через Північний міст, який пов'язує два береги Дніпра. Понад сорок років тому цього було цілком достатньо, але тепер — ні.


05.11.2019 12:22:00
У жовтні 170 мешканців Києва пройшли навчання, які допомагають опанувати онлайн-сервіси з оплати комунальних послуг та дистанційного вирішення питань, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг. Про це повідомили в комунальному концерні «Центр комунального сервісу» (ЦКС). Усе більше споживачів комунальних послуг обирають дистанційний спосіб вирішення питань за допомогою онлайн-сервісів на сайті «Центру комунального сервісу». Понад 600 тисяч киян користуються особистим кабінетом ЦКС, у якому без комісії за усі спожиті комунальні послуги можна розрахуватися карткою киянина. Також понад 100 тисяч киян скористалися онлайн-сервісом «Дистанційне обслуговування» для владнання питань нарахувань, укладання договорів та опломбування лічильників.


04.11.2019 09:30:00
Правительство планирует установить порядок безвозмездной передачи в собственность совладельцам многоквартирных жилых домов земельных участков, на которых расположены их дома, а также нормировать на законодательном уровне спорные вопросы управления общим имуществом в многоквартирном доме. Об это сообщили в Министерстве развития общин и территорий, передает СтройОбзор. Так, размеры и конфигурация земельного участка, на котором расположен многоквартирный дом, определяются на основании соответствующей землеустроительной документации. К земельному участку многоквартирного дома относятся:
земля, на которой расположен жилой дом;
земля, на которой находятся здания и сооружения, касающиеся такого дома;
придомовая территория.
В соответствии со статьей 116 Земельного кодекса Украины, жители многоквартирных домов имеют право отвести земельный участок в постоянное пользование независимо от факта создания ОСМД. Однако, если ОСМД не создано, отвод земельного участка возможен только при согласии всех без исключения собственников жилых и нежилых помещений дома, а на практике такого согласия достичь почти невозможно.


01.11.2019 10:20:00
Розвиток різних каналів комунікацій призвів до зменшення попиту на колись затребувані послуги таксофонів. Якщо, наприклад, у 2017 році щомісяця було близько 900 тисяч хвилин розмов за допомогою таксофонів, то вже у 2019 році - менше 380 тисяч хвилин. Це у рази менше, що цілком зрозуміло. Адже, зважаючи на доступність сучасних послуг (мобільний зв'язок, комунікатори, менеджери тощо), послуги таксофонії втратили соціальну значимість. Сьогодні мережа налічує близько 4,8 тисяч таксофонів, практично усі вони розміщені у містах. У середньому щодня з одного таксофона відбувається лише близько 2,5 хвилин розмов. Враховуючи все це, Укртелеком прийняв рішення про припинення з 01.02.2020 року надання послуг фіксованого телефонного зв’язку, які надаються з таксофонів.


31.10.2019 13:10:00
З 25 жовтня 2019 року комунальне підприємство «Київтеплоенерго», згідно з розпорядженням КМДА, розпочало підключати житловий фонд до централізованого теплопостачання. Підключення тепла у будинках буде проводитися поступово протягом 10 днів, відповідно до затверджених з районними адміністраціями графіками. Про це повідомив головний інженер структурного підрозділу «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго» Юрій Паливода. «Для підключення опалення в усіх житлових будинках необхідно близько 10 днів. Включення тепла відбувається поступово, що залежить від режимів теплопостачання і технологічних процесів. Станом на 12:00 30 жовтня 2019 р. у Києві підключено майже 70% житлових будинків. Також на сьогодні у повному обсязі Київтеплоенерго виконало усі письмові заявки щодо підключення до теплопостачання об’єктів соціальної сфери: шкіл, дитячих садочків, лікарень», – зазначив Юрій Паливода.


31.10.2019 13:04:00
Кабінет Міністрів України розширив державну підтримку програми будівництва доступного житла у 2019 році. Відповідні зміни до урядової постанови «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом» було схвалено на виїзному засіданні Кабміну в Маріуполі. Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України. «Проект доповнено нормою щодо визначення граничної вартості 1 кв. метра житла для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів та міста Києва. Вона не може перевищувати опосередковану вартість, збільшену у 1,5 рази. До внесення змін в населених містах-супутниках столиці та обласних центрів гранична вартість приймалась як опосередкована без збільшуючого коефіцієнта, що унеможливлювало придбання житла в них. Люди купляли житло в Києві та обласних центрах з коефіцієнтом 1,75», - йдеться в повідомленні.


27.10.2019 10:34:00
Київська міська рада внесла зміни до Порядку розміщення вивісок у столиці. Про це повідомила прес-служба Київради. Зміни передбачають синхронізацію форматних зон. Зараз це перелік окремих вулиць та їх частин, площ та провулків, що дуже ускладнює візуальне сприйняття. Рішення спрощує перелік вулиць, які будуть описувати межі форматних зон. Також буде зменшено кількість та складність документів, які подаються для оформлення вивісок. Зараз підприємцям потрібен проект вивіски, що слід замовляти у сертифікованих спеціалістів, надавати інженерні креслення, копію ліцензії розробника тощо. Тепер замість проекту вивіски необхідно представити її ескіз, який буде подаватися в довільній формі: візуалізація, розміри, специфікація матеріалів та комп’ютерний макет фасаду «до-після» монтажу вивіски.


24.10.2019 10:00:00
23 октября Государственная служба Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра открыла доступ к заключениям по результатам рассмотрения проектов по землеотводу. Как сообщает пресс-служба Госгеокадастра, информация на сайте Госгеокадастра будет обновляться автоматически раз в сутки. В открытом доступе появились результаты рассмотрения проектов землеустройства по отводу земельных участков. Кроме того, можно найти информацию о дате регистрации, регистрационный номер проекта и его разработчика, территориальный орган Госгеокадастра по месту расположения земельного участка, статус рассмотрения проекта, дату, номер и тип заключения, а также фамилию эксперта территориального органа Держгеокадастру, выдавший заключение. Также функционал позволяет осуществлять поиск по выбранному параметру, в частности по региону, типу или статусу заключения.


22.10.2019 20:41:00
Уряд України схвалив проект Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 — 2021 роки», який, у разі прийняття парламентом, дозволить громадянам, які проживають в приватних та державних гуртожитках, приватизувати займане житло. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад та територій України з посиланням на заступника директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики – начальник управління житлової політики цього міністерства Світлану Старцеву.


21.10.2019 11:13:00
Кабинет Министров Украины на заседании 20 октября принял внесенное Министерством социальной политики постановление об упрощении условий назначения жилищных субсидий отдельным категориям населения. Об этом в Facebook написала министр социальной политики Юлия Соколовская. "Накануне нового отопительного сезона мы облегчаем условия получения субсидий тем категориям населения, которые ранее имели с этим проблемы", - написала Соколовская. Она уточнила, что постановление касается: детских домов семейного типа (ДДСТ), военнослужащих, граждан старше 60 лет, состоящих в браке и проживающих в сельской местности, но зарегистрированных по разным адресам.


18.10.2019 11:19:00
Верховна Рада України прийняла 17 жовтня законопроект №1081 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва”, який регламентує впровадження електронного кабінету забудовника, тобто, здійснення всіх дозвільних процедур у будівництві в електронному форматі.


17.10.2019 15:30:00
Департамент строительства и жилищного обеспечения КГГА заключил договор с ЧП «Институт Урбанистики» на разработку проекта Программы комплексной реконструкции кварталов (микрорайонов) устаревшего жилого фонда в Киеве. Об этом стало известно из сообщения на сайте «Прозорро», передает СтройОбзор. Речь идет об анализе зарубежного опыта реновации устаревшего жилья и возможности воплотить его с нашей базой. Также подрядчик получит данные о 5 тыс. столичных домах (год строительства, площадь, состояние, количество жильцов и прочее), необходимые для решения вопроса о комплексной реконструкции. Стоимость соглашения – 1,25 млн. грн.


16.10.2019 14:08:00
З 1 жовтня в Україні нарешті припинили діяти застарілі радянські вимоги до проектування готелів. А саме: норми щодо обов’язкового проектування в холах готелів телефонів-автоматів, абонентських скриньок, театральних та залізничних кас. Відбулося це завдяки новим змінам у ДБН щодо проектування готелів, що діють з 1 жовтня. Про це повідомив президент конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.


11.10.2019 14:47:00
На веб-порталі надання електронних послуг КМДА (https://my.kyivcity.gov.ua) у підрозділі «Реєстраційні послуги» стали доступні нові довідково-інформаційні сервіси, що дозволяють заявникам отримати дані з інформаційної системи «Реєстр територіальної громади Києва» у віддаленому доступі. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.


10.10.2019 14:00:00
КП «Киевтеплоэнерго» пока не планирует повышать для населения цены на отопление и горячую воду. Опубликованный на сайте КП «Киевтеплоэнерго» проект тарифов касается расчетов стоимости только одной из составляющих конечного тарифа – производства тепловой энергии на ТЭЦ-5 и ТЭЦ-6 на 2020 год. Ведь тариф на услугу централизованного отопления и горячего водоснабжения для населения зависит не только от цен на производство тепловой энергии на ТЭЦ, но и от стоимости производства тепла на котельных и станциях теплоснабжения, а также стоимости транспортировки и поставки тепловой энергии. Именно поэтому указанные расчеты тарифов не влияют на стоимость услуг для конечного потребителя.


09.10.2019 12:00:00
Из-за своего удручающего финансового состояния КП “Киевтеплоэнерго” (КП “КТЕ”) требует все новых и новых вливаний из бюджета Киева. Чтобы временно “залатать дыры” этого предприятия бюджетная комиссия Киевсовета недавно со скандалом согласовала снятие 51,4 млн гривен с ряда важных инфраструктурных объектов. Эти средства намерены направить в уставной фонд “КТЕ” и использовать на выплату зарплат, реконструкцию сетей, транспортировку газа и пр. – все то, за что киевляне и юрлица платят по тарифам на центральное отопление и горячее водоснабжение.


08.10.2019 15:57:00
У Києві щонайменше 108 будівельних об’єктів мають статус незаконних. Про це свідчать дані, оприлюднені на порталі КМДА, де розміщена актуальна інформація про забудову Києва і виявлені випадки самовільного будівництва, а також вказані адреси таких об'єктів. При цьому, у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві звертають увагу на те, що інформація постійно оновлюється. Зокрема, на порталі десятки об’єктів будівництва позначені, як такі, що «потребують додаткової перевірки». Також багато об’єктів позначені, як такі, що іще «чекають рішення».


04.10.2019 14:52:00
Київ починає співпрацю з ізраїльськими партнерами для підтримки smart city-стартапів. Відповідну угоду підписали під час Kyiv Smart City Forum 2019 директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров та представники бізнес-сектору Ізраїля Гал Московіч і Віктор Анкрі. Угода передбачає впровадження міських проектів, які відповідають міській концепції «Київ Смарт Сіті – 2020», а також розвиток smart city інфраструктури у сферах медицини, освіти, інфраструктури, безпеки, громадських сервісів тощо.


04.10.2019 14:40:00
НАК «Нафтогаз Украины» назвал производителей тепла в Киеве и Киевской области, которые не выполняют требования законодательства относительно минимального уровня расчетов для получения газа в пределах спецобязательств. Об этом сообщили в пресс-службе компании, передает СтройОбзор. Таких предприятий в регионе насчитывается 23 (11 – в Киеве и 12 – в Киевской области). В случае непогашения долгов им не могут быть продолжены поставки газа. Наибольшая сумма задолженности среди столичных предприятий у ООО «Эско-Эксперт» (ТОВ «Еско-Експерт»), а в Киевской области – у КП «Переяслав-Хмельницктеплосеть».


30.09.2019 10:00:00
З початку 2019 року середня вартість номера у столичних готелях та у містах-мільйонниках поменшала у середньому на 6 %. А у п’ятизіркових готелях, що належать до всесвітньовідомих мереж, середня ціна за проживання зменшилась на 10-12 %. На початку літа, наприклад, можна було заселитися у готель категорії 5* за вартість від 6500 грн за добу. Зараз цей діапазон коливається від 3700 за добу у Києві, та від 2700 грн у південній точці — Одесі. Про це повідомив генеральний директор керуючої компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко.


29.09.2019 20:10:00
Украинское правительство планирует отменить все лишние справки, поскольку услуги предоставляются очень долго. В частности, будут отменены справки о несудимости и месте регистрации (прописке). Например, данные о несудимости есть в спецреестре. Любая организация может подключиться к реестру и получить соответствующую информацию, рассказал министр цифровой трансформации Михаил Федоров. "Зачем заставлять человека получать справку? То же самое со справкой о месте регистрации. Также есть ряд услуг по регулированию бизнеса. Мы разбираемся, какие там лишние лицензии. Готовим список", – добавил Федоров. Кроме этого, в правительстве хотят перевести в онлайн 100 самых востребованных государственных услуг.


25.09.2019 12:10:00
У «Київводоканалі» впровадили мобільний додаток, за допомогою якого можна замовляти послугу опломбування та повірки лічильників, оплачувати послуги, передавати показання тощо. Наразі додаток працює у тестовому режимі і буде удосконалюватись для зручності споживачів. Сервіс є безоплатним для клієнтів «Київводоканалу». У компанії переконані, що за допомогою додатку здійснювати усі операції, пов’язані з контролем споживання води та оплати послуг буде швидше та зручніше.


23.09.2019 16:52:00
Верховна Рада прийняла у другому читанні Закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні, який, зокрема, скасовує з 1 січня 2021 року обов'язкову сплату замовниками будівництва пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту з 2021 року. При цьому 2020 рік – перехідний.


23.09.2019 16:40:00
Более 20 должников за электроэнергию могут быть отключены в Киевской области от электроснабжения. Среди них – водоканалы, жилищно-коммунальные хозяйства и медицинские учреждения. Отключение должников запланировано на 23-25 сентября.


18.09.2019 09:00:00
Згідно із щорічним графіком Київводоканал проводитиме планову профілактичну промивку мереж в Оболонському районі. У зону робіт потраплять мережі по просп. Оболонський (від вул. Малиновського до ст.м. «Мінська»), просп. Героїв Сталінграду (від № 2 до № 26, від № 1 до № 33/35), вул. Тимошенка, вул. Йорданська, вул. Архипенка, вул. Малиновського, вул. Приозерна, вул. Прирічна. Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 19 на 20 вересня, а саме з 23.00 до 04.00. Попередньо здійснюється чистка та мийка резервуарів чистої води № 2 на насосній водопровідній станції «Оболонь-1». Профілактика проводитиметься вночі, щоб не створювати незручності мешканцям. Упродовж часу виконання робіт Київводоканал не рекомендує користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб.


16.09.2019 10:24:00
В столице только 30 хостелов работают легально и платят все налоги и сборы и более 230 хостелов – в тени. В Киевской горгосадминистрации (КГГА) решили создать специальную группу, которая будет определять и пресекать деятельность незаконных хостелов в столице. В связи с этим было решено создать специальную группу, в которую войдут представители Управления туризма и промоций КГГА, районных администраций, правоохранительных органов и “Ассоциации хостелов Киева”. Группа должна определять и пресекать деятельность незаконных хостелов в столице.


11.09.2019 15:21:00
Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №1052 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві», який пропонує ввести і надавати перевагу новому методу нормування у галузі – параметричному. Експерти вважають, що даний законодавчий акт - це «зелене світло» для якісних та сучасних будівельних норм, що дозволяє суттєво зменшити зарегульованість галузі через велику кількість необґрунтованих обов’язкових вимог до проектування, а також сприяє використанню найновіших технологій та рішень у будівництві.


11.09.2019 11:50:00
В пространственном распределении наиболее загрязненными летом 2019 года были районы Демеевской и Бессарабской площадей и улица Семена Скляренко. Несколько меньшим загрязнением (но все же существенным) характеризовались также проспекты Победы (район метро "Святошин") и Оболонский, улицы Александра Довженко (возле метро "Шулявская"), Каунасская, площадь Победы, бульвар Леси Украинки, бульвар Вацлава Гавела (пересечение с ул. Академика Стражеско), улица Попудренко (район метро "Черниговская"). Об этом сообщили в Центральной геофизической обсерватории им. Бориса Срезневского ГСЧС Украины.


09.09.2019 11:06:00
ЧАО “АК “Киевводоканал” тестирует мобильное приложение, с помощью которого пользователи смогут просматривать и оплачивать счета за коммунальные услуги, а также заказывать опломбирование и поверку счетчиков. В описании приложения на Google Play сообщается, что в нем представлены функции оплаты в любое время суток счетов за жилищно-коммунальные услуги, просмотра и оплаты счетов по нескольким адресам, заказа опломбирования и поверки счетчиков. Кроме того, в приложении есть контактная информация о центрах обслуживания потребителей компании.


06.09.2019 09:20:00
За восемь месяцев с начала года в Украине было поставлено на учет 4791 электромобиль, что в 1,5 раза больше, чем за аналогичный период прошлого года, сообщает Укравтопром. Основную массу в этом количестве составили легковые автомобили – 4441 шт., остальные 350 шт. – коммерческие авто. При этом, если регистрации легковых автомобилей на электротяге по сравнению с прошлым годом увеличились на 47%, то спрос на коммерческие электромобили подскочил в 2,1 раза. Выбирая электромобиль, украинцы продолжают отдавать предпочтение подержанным машинам. В результате, за период с января по август текущего года доля импортированного секонд-хенда на первичном рынке легковых электромобилей составила 91%, а в коммерческом сегменте рынка – 95 процентов. Самым популярным легковым электромобилем в Украине продолжает оставаться NISSAN Leaf. За восемь месяцев 2019 года 2207 автомобилей этой модели пополнили автопарк страны.


04.09.2019 10:41:00
У Міністерстві регіонального Уровень оплаты населением Киева жилищно-коммунальных услуг (ЖКУ) за семь месяцев 2019 года составил 103,2%. Так, начислено к оплате с начала года было 10,06 млрд гривен, а фактически оплачено – 10,38 млрд гривен. Оплата превышает начисления, поскольку учитываются погашения долгов за предыдущие периоды. В июле 2019 года населением города за жилищно-коммунальные услуги уплачено 769,5 млн гривен (113,2 % начисленных за этот период сумм) за поставки электроэнергии – 263,1 млн гривен (138,7 % начисленных за этот период сумм). Оплата превышает начисления, поскольку учитываются погашения долгов за предыдущие периоды.


04.09.2019 10:16:00
Впроваджуючи систему електронного квитка у громадському транспорті, місто обов’язково повинне мати резервний варіант роботи на випадок можливих збоїв програм та зовнішнього втручання у систему. Інакше це може призвести до масштабних збоїв у роботі транспортної системи міста. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час розширеного засідання колегії КМДА. Він зазначив, що на сьогодні до системи підключили 100 відсотків наземного транспорту – 1326 одиниць рухомого складу. Адаптовано турнікети на станціях міської електрички та швидкісного трамваю, ввели в експлуатацію 100 комплектів пристроїв контролю.


02.09.2019 11:27:00
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонують проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – так званих “фандоматів” у громадському просторі. Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою.


30.08.2019 14:02:00
Із початку року на заводі «Енергія» спалено 130 тис. тонн сміття, а це понад 25% від загальної кількості відходів у місті Києві, а також вироблено теплову енергію для забезпечення гарячою водою і опаленням понад 250 житлових будинків. Про це повідомив під час прес-конференції директор СП «Завод «Енергія» КП «Київтеплоенерго» Сергій Крикун. «Уперше за останні роки відремонтовано і модернізовано найбільш застаріле обладнання, зокрема, два котлоагрегата, бункер твердих побутових відходів, димову трубу тощо. Наразі ще триває ремонт третього з чотирьох працюючих на заводі електрофільтрів, що підвищить екологічність системи фільтрації», – зазначив Сергій Крикун.


28.08.2019 15:48:00
На початку літа на ринку оренди нерухомості винайняти будинок вартувало майже стільки ж, скільки й трикімнатну квартиру. Про це повідомили аналітики OLX Нерухомість. Як зазначили аналітики OLX, у другому кварталі ціни на оренду будинків стабільно падали. Наприклад, у квітні медіанна ціна складала 8000 грн, а станом на червень впала на 21%, і склала 5500 грн в середньому. Щодо квартир, то середня вартість однокімнатних була 3800 грн, двокімнатних - 4700, трикімнатних - 5800 грн. У більшості регіонів орендувати трикімнатне житло дорожче, ніж будинок. Проте у Київській області, щоб зняти “трійку” потрібно заплатити 16000 грн, у таку ж суму можна вкластись, щоб орендувати цілий будинок.


28.08.2019 14:35:00
Аналитики пересчитали киевские объекты, которые имеют признаки долгостроя или недостроя. Как сообщила СтройОбзору руководитель аналитического отдела компании DC Evolution Александра Глуздовская, в Киеве таких объектов 66, причём площадь территории под недостроями насчитывает почти 61 га, а количество квартир в недостроях - свыше 32 тыс. По словам эксперта, в 60% случаев строительство останавливается по юридическим причинам.


26.08.2019 18:55:00
Уряд України вніс зміни до нормативних актів, які дозволять фінансувати заходи з надання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб у співвідношенні: 70% – з державного бюджету, 30% – з місцевого бюджету. До цього бюджетна програма щодо такого співфінансування діяла у співвідношенні 50/50, тобто розмір співфінансування відповідних заходів з місцевого бюджету зменшився з 50 до 30%. Завдяки прийнятим змінам більша кількість громад зможе брати участь у цій програмі, що в свою чергу допоможе забезпечити внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання.


25.08.2019 19:43:00
Государственное агентство автодорог Украины ("Укравтодор") начало реализацию пилотного проекта по внедрению системы взвешивания в движении (WIM, Weight-in-Motion). "Две из шести площадок для автоматического взвешивания в движении на дороге М-06 будут установлены с 26 августа по 30 августа", - сообщили в дорожной службе. Предусмотрено установление таких пунктов на подъездах к Киеву на дорогах М-03, М-01, М-05, М-07. Этот проект планируется за два-три года расширить по всей стране. Система WIM должна стать частью общей системы ИТС (Интеллектуальные транспортные системы).


21.08.2019 10:15:00
Наличие привлекательного сада более важно, чем хорошо оборудованные ванная комната или кухня, показало новое исследование. Выводы сайта недвижимости Zoopla показали, что стремление к хорошему дизайну не ограничивается исключительно интерьером. Опрос 2000 англичан показал, что почти половина отказались от покупки или аренды недвижимости из-за состояния сада. А 74% домовладельцев либо уже оборудовали свой сад, либо планируют это сделать, чтобы увеличить стоимость собственности, сообщает Mail Online. В среднем, потенциальные покупатели готовы потратить дополнительно €15870, чтобы купить дом с садом.


20.08.2019 17:21:00
51% киян оцінили життя у Києві як комфортне і майже 70% – пишаються столицею за результатами 2018 року. Такі дані оприлюднено в комплексному звіті щодо основних соціальних та економічних показників Києва за 2018 рік. За результатами опитувань мешканців столиці, зусилля міської держадміністрації спричинили значні зміни в таких сферах як покращення благоустрою, облаштування місць для відпочинку та заняття спортом, забезпеченість міста освітньою інфраструктурою та її осучаснення, удосконалення громадського транспорту.


20.08.2019 10:30:00
Згідно із щорічним графіком Київводоканал проводитиме планову профілактичну промивку мереж в Оболонському та Деснянському районах. В Оболонському районі у зону робіт потраплять мережі по вул. Озерна, вул. Героїв Дніпра, вул. Богатирська, вул. Тимошенко, вул. Героїв Сталінграда, вул. Прирічна, вул. Північна, вул. Зої Гайдай, вул. Йорданська, вул. Архіпенка, вул. Малиновського, вул. Приозерна, просп. Оболонський, 22в. Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 20 на 21 серпня, а саме з 23.00 до 06.00. У Деснянському районі у зону робіт потраплять мережі по вул. Закревського від вул. Сабурова до вул. Т. Драйзера Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 21 на 22 серпня, а саме з 23.40 до 05.50.


19.08.2019 11:20:00
Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Вже з вересня ОСББ зможуть подаватись на участь у програмі «Енергодім», отримувати гранти і модернізувати свої будинки, зменшувати енергоспоживання. Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Геннадій Зубко також зазначив, що Програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.


18.08.2019 12:40:00
Неповоротливая бюрократическая машина и строгое трудовое законодательство отпугивают начинающих бизнесменов от реализации своих проектов во Франции. Но президент Эммануэль Макрон предлагает реализовать план по превращению Франции в «страну стартапов». В 2018 году во Франции было создано более 600000 компаний, а президент опубликовал «План действий по росту и трансформации бизнеса» (PACTE), который призван стимулировать французов и иностранцев к развитию своего бизнеса во Франции, сообщает The Local.Планируется приватизация трёх крупных компаний: французского лотерейного оператора La Française des Jeux, 72% акций которого принадлежат государству; французской электроэнергетической компании Engie и компании Aéroports de Paris. Для талантливых бизнесменов и исследователей также вводятся «технологические» визы. Важный момент — проект, который планирует реализовать иностранец, должен претендовать на инновационность. Этот тип визы функционирует в качестве вида на жительство и имеет четырёхлетний срок действия с правом продления. Существует три категории виз: для международных учредителей стартапов, сотрудников и инвесторов. Каждый город пытается развить свой бренд: Брест делает ставку на гостиничные услуги, Гренобль — на электронику, а район Экс-Марсель — на цифровое здравоохранение.


14.08.2019 10:35:00
С запуском новой модели рынка электроэнергии тарифы для украинской промышленности стали на 20% выше, чем в Европе. Об этом сообщил руководитель НЭК "Укрэнерго" Всеволод Ковальчук на пресс-конференции, 13 августа. По его словам, после запуска новой модели энергорынка, тарифы для промышленности в Украине выросли на 20-25% в зависимости от потребителя. Для населения тариф на электричество не изменился, уточнили в пресс-службе "Укрэнерго". "Рост цен на электроэнергию вызван тремя составляющими: увеличением цены на электричество как продукта, ростом "зеленой энергетики" и компенсацией "зеленого тарифа", - объяснил Ковальчук.


14.08.2019 09:30:00
Держводагентство оприлюднює «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік. Цей перелік сформований на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році. До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам. Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди тощо. Очолили анти-рейтинг забруднювачів ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал», ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕК Павлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».


12.08.2019 12:26:00
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України пропонує переглянути застарілі норми щодо влаштування окремих майданчиків для вигулу собак - осучаснити та прописати більш чіткі вимоги до них. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. Сьогодні приклади успішного впровадження таких майданчиків для тварин спостерігаються у США, Чехії, Німеччині та країнах Скандинавії. Там вони проектуються як у міському просторі, так і за містом. На таких майданчиках також зазвичай розміщується ігрове обладнання, основна інформація про правила перебування на майданчику, пакетики та контейнер для пакетиків для туалету тварин. У деяких випадках можуть додатково облаштовувати освітлення, подачу води і ванночки для миття тварин.


11.08.2019 17:16:00
Министр окружающей среды и ядерной безопасности Германии Свенья Шульце заявила, что ее ведомство работает над законодательной базой для запрета использования пластиковых пакетов. Об этом она заявила в интервью изданию Bild am Sonntag, сообщает "Европейская правда со ссылкой на DW. "Мое министерство сейчас работает над законодательным регулированием запрета пластиковых пакетов", - сказала министр. Шульце утверждает об успешности добровольного соглашения с предприятиями от 2016 года о сокращении использования пластиковых пакетов. "Теперь мы можем закрепить этот успех запретом", - отметила она. В соответствии с условиями добровольного соглашения, немецкие супермаркеты взимают с клиентов дополнительные средства за пластиковые пакеты. Теперь міністрпланує добиться еще одной сделки, которая будет предусматривать сокращение использования пластиковых упаковок, в частности для фруктов и овощей.


09.08.2019 09:33:00
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України планує переглянути чинні вимоги щодо забезпеченості закладів харчування належною кількістю санітарних кімнат, щоб були обов’язкові окремі вбиральні для відвідувачів та для персоналу. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook. Парцхаладзе підкреслив, що частина туалетних кімнат має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та містити сповивальні столики для немовлят згідно з ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”. Крім цього, розглядається можливість збільшити в ресторанах, кафе та інших закладах харчування кількість санітарних жіночих кімнат, щоб унеможливити в них черги.


07.08.2019 14:58:00
Перевізники твердих побутових відходів столиці здійснюватимуть системні перевірки справності та наповненості контейнерів для роздільного збору. Також коригуватимуться графіки вивезення відходів для уникнення накопичення сміття у дворах. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Посадовець сьогодні проінспектував Голосіївський, Солом’янський та Подільський райони та провів за результатами інспекції нараду з перевізниками.


26.07.2019 15:48:00
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило новий законопроект щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду. Згідно з ним, запропоновано у випадку відселення людей з “хрущовки” у нові квартири надавати їх у тому ж адміністративному районі, де знаходиться це застаріле житло. Щоб люди мали змогу користуватися тою самою соцінфраструктурою - ходити в ту ж саму поліклініку, водити дітей у ту ж саму школу або дитсадок. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю РБК “Україна”.


26.07.2019 15:30:00
За последние три месяца работники КП «Киевтеплоэнерго» заменили 35 км аварийных тепловых сетей. Об этом сообщил заместитель председателя КГГА Петр Пантелеев, передает СтройОбзор. «Предприятие также провело гидравлические испытания 78% тепловых сетей города и выходит на завершающую стадию. Проведены гидравлические испытания 111 из 132 квартальных котельных. В результате испытаний выявлено и устранено почти 1,5 тыс. повреждений тепловых сетей», - рассказал он. В этом году на ремонт теплового оборудования и сетей выделили 500 млн. грн. Планируется, что к началу отопительного сезона в Киеве заменят более 100 км старых трубопроводов.


24.07.2019 06:30:00
Виходячи із динаміки формування ціни газу на ринку України, і враховуючи дані Української енергетичної біржі – станом на сьогодні 4 643 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м , та НАК «Нафтогаз України» – 4 640 грн для промисловості без ПДВ, кінцева ціна газу для населення у серпні зменшиться щонайменше на 5,5%, у порівнянні із липневою ціною, та становитиме не більше 4 640 без ПДВ за 1 тис. куб. м. Коментуючи це, Глава Уряду Володимир Гройсман відзначив, що загалом – завдяки наполегливим і послідовним діям Уряду - ціна газу для населення знизиться на 25%.


23.07.2019 12:43:00
Для унеможливлення хаотичної забудови в містах та гармонійного розвитку населених пунктів, місцева влада має вже чітко контролювати дозволену щільність населення при житловій забудові. Адже з 1 вересня 2018 року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо містобудування, які вперше ввели граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар. На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.


23.07.2019 07:10:00
В Киеве установили вторую станцию мониторинга качества воздуха, появилась она в Дарницком районе. Об этом сообщает Kyiv Smart City. Оба датчика установлены в рамках проекта Managing Air Quality по городской инициативе Kyiv Smart City. Цель датчика - информировать жителей столицы о состоянии воздуха. "По данным Центральной геофизической обсерватории, уровень загрязнения воздуха в Дарницком районе является высоким. Уровень диоксида азота превышает предельно допустимую концентрацию в два-три раза, а формальдегида - в два раза", - сказали в Kyiv Smart City.


22.07.2019 10:30:00
Deloitte в исследовании 16 европейских стран составил рейтинг наций, которым квартиры не по карману. Тяжелее всего живётся гражданам Чехии: на покупку квартиры в 70 кв. м потребуется 11-летний заработок. Места со второго по пятое заняли граждане Латвии (10 годовых окладов), Великобритании (9,4), Хорватии (7,9) и Польши (7,5). Далее идут Венгрия (7,1), Италия (6,2) и Австрия (5,7). А вот португальцам для покупки такого же объекта потребуется 3,8 годовых оклада.


22.07.2019 09:41:00
В Киеве вновь отменили ряд утренних рейсов городской электрички. Это связано с техническими неисправностями. “В утренние часы по техническим причинам отменены следующие рейсы городской электрички: 7402, 7409/10, 7501, 7502, 7503, 7421”, – говорится в сообщении. КП “Киевпастранс” приносит извинения за неудобства и отмечает, что безопасность пассажиров в приоритете. Напомним, что “Киевпастранс” уже несколько раз ранее отменял утренние рейсы столичной городской электрички по техническим причинам.


20.07.2019 19:16:00
В столице начали воплощать пилотный проект по раздельному сбору мусора. Об этом мэр Киева Виталий Кличко написал на своей странице в Facebook и обнародовал видео о том, как Киев вводит европейские методики обращения с отходами. "Вы уже, наверное, видели во многих киевских дворах так называемые "сетки"-баки для твердых бытовых отходов, куда можно выбрасывать только стекло, пластик, металлические вещи и бумагу. Их уже установили более 2,5 тысяч. Только в июле – 100. И будем увеличивать количество таких баков. Также на улицах, пока преимущественно в центре столицы, появилось более 40 крупных и ярких контейнеров для сбора стекла и отдельно – пластика. А дальше планируем установить в городе контейнеры для раздельного сбора различных типов мусора», – сообщил мэр.


17.07.2019 07:40:00
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розглядає внесення зміни у відповідні ДБН, щоб електрозарядні станції обов’язково проектувалися на автозаправних станціях (АЗС). Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. “Кількість електромобілів в Україні, як і в усьому світі, невпинно збільшується. І треба завчасно подбати про необхідні зарядні пристрої для цих авто. Ми вже внесли зміни у будівельні норми щодо обов'язкового облаштування електрозарядок на парковках. Зараз же є пропозиція щодо обов'язкового влаштування електрозарядних станцій і на АЗС. Експерти та фахівці з розробки ДБН зараз активно вивчають цю пропозицію - внести нові зміни у відповідні будівельні норми, щоб на нових і реконструйованих АЗС в обов’язковому порядку проектувалися зарядки для електромобілів”, - написав він на своїй сторінці у Facebook.


15.07.2019 10:30:00
В рейтинге стран с самым большим объемом мусора на каждого жителя Украина занята 9 место. Чтобы определить крупнейших производителей мусора на планете, сотрудники агентства Tempo рассчитали количество специальных и регулярных твердых отходов на душу населения, используя базу Всемирного банка. Результаты мониторинга относятся к 2017 году. Больше всего мусора на одного гражданина страны приходится в Канаде - около 36 тонн. За 2017 год канадцы произвели 1,3 млрд. тонн мусора, львиную часть которого составляют промышленные отходы от переработки нефти, химического производства и обработки металла. На втором месте – Болгария с 26,7 тоннами на жителя. Замыкает тройку стран-лидеров США с 26 тоннами на человека.


14.07.2019 18:36:00
Лондон, Нью-Йорк, Амстердам, Париж и Рейкьявик возглавили список лучших смарт-городов мира. Об этом говорится в исследовании испанского Центра глобализации и стратегии бизнес-школы IESE. Анализ осуществлялся на основе девяти критериев - человеческий капитал (развитие, привлечение и воспитание талантов), социальная сплоченность (консенсус между различными социальными группами населения), экономика, окружающая среда, управление, градостроительство, международные связи, технологии, мобильность и транспорт (легкость передвижения). "По-настоящему умный город имеет своей целью улучшить качество жизни своих жителей, а это означает обеспечение экономической, социальной и экологической устойчивости", - уверен Жоан Энрик Рикарт, профессор IESE и соавтор доклада. Всего в IESE Cities in Motion Index 2019 попали 174 города из 80 стран.


12.07.2019 19:57:00
В течение текущего года начнется паспортизация жилых домов, которая позволит определить слабые места объектов и объемы средств на их ремонт. Об этом во время заседания круглого стола «Спасение старого жилого фонда» заявил заместитель председателя КГГА Петр Пантелеев. «Капитальный ремонт дома, его техническое состояние — это важнейший аспект в управлении домом, от которого действительно зависит и стоимость недвижимости, и безопасность. А без достоверной информации у владельцев квартир ни объективного решения принять нельзя», — отметил Пантелеев.


10.07.2019 11:04:00
Перші реалізовані проекти з реконструкції застарілого житла в Україні можуть почати з’являтися вже через 3-4 роки. Для цього потрібно, у першу чергу, щоб нова майбутня Верховна Рада проголосувала за новий законопроект “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”, розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.


09.07.2019 15:30:00
Дома на Русановских и Воскресенских садах снесут, чтобы построить эстакаду, которая соединит Подольский мостовой переход и жилой массив Воскресенка. Для жителей этих домов построят 24 дачных дома в Быковне, передает СтройОбзор. Как сообщается на сайте «Прозорро», из бюджета Киева на эти цели выделили более 109,7 млн. грн. Всего построят 24 дома, из них: 8 домов площадью по 30 кв.м, 4 дома - по 40 кв. м, 5 домов - по 50 кв. м, еще 5 домов - по 70 кв.м и 2 дома площадью по 100 кв.м. Помимо самих домов, планируют оградить и озеленить территорию, обустроить наружное освещение, установить два столика с накрытием, 10 скамеек, пару турников, брусьев и шведских стенок, детскую площадку с песочницей и каруселью. На территории планируется создание декоративного водоема площадью 2,2 тыс. кв.м.


08.07.2019 12:30:00
В этом году на 120 столичных улицах обновят освещение. Об этом сообщили в пресс-службе КГГА, передает СтройОбзор. «Сотрудники КП «Киевгорсвет» установят 15 тыс. новых, экономических LED-светильников. Сегодня работы продолжаются в разных районах столицы. Например, в ближайшее время «засветятся» улицы Бориспольская и Ломоносова. Светлее станет и на Трухановом острове. Работают специалисты на Столичном шоссе, где установят 569 новых опор для современного освещения», - говорится в сообщении. В мэрии добавили, что использование современных светодиодных ламп позволяет экономить около 30% в оплате за электроэнергию. Например, в прошлом году, благодаря модернизированному освещению, столица сэкономила 11 млн. грн.


08.07.2019 10:27:00
Уровень оплаты населением Киева жилищно-коммунальных услуг (ЖКУ) за пять месяцев 2019 года составил 100,8%. Так, начислено к оплате с начала года было 8,73 млрд гривен, а фактически оплачено – 8,80 млрд гривен. Как сообщается, в мае 2019 года населением столицы уплачено за ЖКУ 1270,8 млн. грн (163,7% от начисленных за этот период сумм). За поставки электроэнергии киевляне в мае уплатили 301,4 млн. грн (159,3% от начисленных за этот период сумм). На конец мая 2019 года задолженность населения по оплате за централизованное отопление и снабжение горячей воды составляла 3718,2 млн. грн, по содержанию домов и сооружений и придомовых территорий – 878,4 млн. грн, за централизованное снабжение холодной воды и водоотвод – 720,2 млн. грн, за поставки природного газа – 318,2 млн. грн, за вывоз бытовых отходов – 1,2 млн.грн, за поставку электрической энергии – 363,0 млн. грн.


03.07.2019 08:30:00
В исследовании Mercer 2019 Global Talent Trends учитывался множество факторов, включая колебания валютных курсов, инфляцию, динамику цен на жильё. В результате восемь из десяти самых дорогих городов мира для иммигрантов находятся в Азии. Это связано с высокой стоиомстью потребительских товаров и динамичным рынком жилья. Тройка лидеров – Гонконг, Токио и Сингапур. Впрочем, в тройке самые доступных городов - Тунис, Ташкент и Карачи - два также азиатские. Исследование Mercer призвано помочь многонациональным компаниям определить компенсационные пособия для своих сотрудников, отправляющихся за границу. Параметры Нью-Йорка используется как базовые для всех сравнений, а движение валют измеряется по отношению к доллару США. В 2019 году в рейтинг включены 209 городов на пяти континентах, специалисты оценили населенные пункты более чем по 200 параметрам, включая жильё, транспорт, продукты питания, одежду, бытовые товары и развлечения.


02.07.2019 17:49:00
Понад 100 магазинів, супермаркетів, аптек, громадських організацій та інших установ зареєструвалося до участі в акції «День без поліетилену», що відбудеться 3 липня. Вона проходить у рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів з ініціативи Програми розвитку ООН та Міністерства екології та природних ресурсів України, міжфракційного об’єднання ВРУ «Зелена енергія змін» та «Zero Waste Alliance Ukraine».


01.07.2019 10:00:00
В Украине сегодня, 1 июля, должен заработать новый рынок электроэнергии, который позволит выбирать разных поставщиков. Закон "О рынке электроэнергии" включает ряд сегментов: рынок двухсторонних договоров, рынок "на сутки вперед", внутрисуточный рынок, балансирующий рынок и рынок вспомогательных услуг. Кабинет министров создал на базе "Энергорынка" два государственных предприятия для работы в новой модели оптового рынка электроэнергии: ГП "Оператор рынка" и ГП "Гарантированный покупатель". В конце июня НКРЭКУ утвердила решения, необходимые для запуска нового рынка электроэнергии с 1 июля. 27 июня прошли первые аукционы по продаже электрической энергии по двусторонним договорам для запуска работы новой модели рынка в Украине. Цена на электрическую энергию для промышленности при запуске нового рынка электроэнергии может вырасти на 5-6%, заявил министр энергетики и угольной промышленности Игорь Насалик.


27.06.2019 15:36:00
Сьогодні понад 600 тисяч киян мають особисті кабінети на муніципальних сайтах ЦКС та ГІОЦ. Це майже половина всіх власників особових рахунків міста Києва. Відтепер для користувачів сайту ЦКС доступна можливість запису в електронну чергу, щоб потрапити на обраний час до фахівця сервісного центру ЦКС, та вирішувати питання дистанційно, залишивши відповідне звернення. Про це сьогодні під час прес-брифінгу повідомив генеральний директор комунального концерну «Центр комунального сервісу» Андрій Щербина.


27.06.2019 10:34:00
Кабінет Міністрів України затвердив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Серед них є "Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, — щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)".


26.06.2019 15:45:00
На поточний рік заплановано переглянути ще близько 20 державних будівельних норм. У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України вважають, що одне з пріоритетних завдань міністерства - перегляд будівельних норм та оновлення відповідно до сучасних рішень та технологій. Про це розказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в ефірі “Радіо: НВ”. “За останні 2 роки Мінрегіон дуже активізував роботу з перегляду ДБН. Бо досі у наших ДБН залишалися чинними норми, які були впроваджені ще в Радянському Союзі. Наприклад, обов’язкове влаштування сміттєпроводів у багатоповерхівках або господарських майданчиків для вибивання килимів. Ми прибрали ці та багато інших неактуальних вимог”, - наголосив він.


25.06.2019 10:45:00
У рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, що проходить 3 липня 2019 року, Управління екології та природних ресурсів КМДА запрошує всіх небайдужих киян долучитися до всесвітньої акції «День без поліетилену». «Саме в цей день, 3 липня, спробуйте повністю відмовитися від пластикових пакетів. Візьміть екоторбинку, паперовий пакет чи навіть модну плетену сумку «авоську». Чудова та безпечна для довкілля альтернатива. Інформуйте друзів, викладайте фото до соціальних мереж – просувайте ідею «екологічного» способу життя!» – закликав начальник Управління Андрій Мальований.


25.06.2019 09:55:00
Согласно данным Банка Греции, увеличение является чётким признаком того, что в этом году иностранные инвесторы снова будут основной причиной повышения спроса на недвижимость в стране. Если существующие темпы заключения сделок продолжатся в течение 2019 года, возможно, что год закончится с общим притоком средств в размере €3 миллиардов – ещё один исторический максимум для греческой недвижимости, сообщает ekathimerini.com. В 2018 году объем средств, вложенных в местный рынок недвижимости, вырос на 172% по сравнению с 2017 годом и составил около €1,3 миллиарда. Почти половина, €655 миллионов, касалась сделок с иностранными инвесторами, в то время как остальные в основном предусматривали развитие и реконструкцию существующей недвижимости. В 2017 году на приобретение недвижимости в Грецию потратили около €300 миллионов.


20.06.2019 16:07:00
20 червня у Києві презентували інноваційний та унікальний для України простір – smart-вулицю. Її поява стала можливою завдяки спільним зусиллям міської ініціативи Kyiv Smart City та компанії KAN Development. Перша «розумна» вулиця розташована в межах вул. Салютної та є яскравим прикладом того, як інноваційні прилади можуть зробити життя в місті комфортним і безпечним. Окрім безкоштовного міського Wi-Fi, баків для сортування сміття та велосипедної доріжки, на Салютній є перша в Україні стаціонарна система моніторингу якості повітря. Вона була встановлена в рамках проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City. Датчик вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу (РМ2.5 і РМ10), рівень формальдегіду (CH₂O), діоксиду азоту (NO₂), чадного газу (CO), кисню (O₂), вуглекислого газу (CO₂), а також фіксує температуру і вологість. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснює мобільна лабораторія, яка щоденно робить забір та аналіз. Дані доступні на порталі air.kyivsmartcity.com


20.06.2019 12:02:00
На житловому ринку Києва встановився практично трикратний ціновий розрив між квартирами у центрі міста та квартирами, які розташовані у віддалених районах столиці. Так, за ціною однокімнатної на Печерську ($106000) можна купити три такі ж на Оболоні. Про це повідомили аналітики платформи OLX. У OLX повідомили, що вартість однокімнатних квартир в Києві коливається переважно в діапазоні $35000 - 45000, двокімнатних - $50000 - 70000, а трикімнатні продають за $65000 - 95000. Найдорожче житло в Печерському районі. За ціною трикімнатної квартири на Печерську можна купити, наприклад, три трикімнатні на Оболоні. Найбюджетніші варіанти житла у Святошинському та Деснянському районах. На Троєщині рекордно низькі ціни на трьошки - $41000 в середньому.


18.06.2019 10:06:00
В 2019 году жители Киева должны будут уплатить около 270 млн гривен налога на недвижимость, отличную от земельного участка. Столичные налоговики планируют разослать около 200 тыс. уведомлений об уплате налога. В прошлом году было отправлено около 50 тыс. таких уведомлений. В 2019 году уведомлений будет отправлено в 4 раза больше, так как активно наполняются соответствующие базы данных.


17.06.2019 00:01:00
У Києві розширили адресний перелік об’єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та потребують здійснення пріоритетних заходів із їх охорони та збереження. Як повідомив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Дмитро Загуменний, підписане відповідне розпорядження КМДА № 1043. За його словами, загалом у перелік увійшли 163 заклади освіти, 24 парки та 6 фонтанів, а також 18 столичних бібліотек.


13.06.2019 15:00:00
В первом квартале года поступления от аренды коммунального имущества столицы составили почти 116 млн. грн., что на 24% больше аналогичного периода 2018 года. Об этом сообщил заместитель председателя КГГА Владимир Слончак, передает СтройОбзор. «На сегодня в аренде находится более 1,13 млн. кв. м коммунального имущества. Ежеквартально профильный Департамент коммунальной собственности анализирует и осуществляет необходимые хозяйственные мероприятия, чтобы каждый квадратный метр работал на дальнейшее развитие города», - сказал он.


13.06.2019 10:28:00
Представители Киевсовета будут участвовать в собрании совладельцев многоквартирных домов. Столичные депутаты поддержали проект «О вопросах, связанных с реализацией территориальной общиной города Киева права собственности в многоквартирном доме». «Проект решения разработан для практической реализации права собственника квартир и нежилых помещений в многоквартирном доме, находящихся в собственности территориальной общины», – объясняет депутат Киевсовета Лариса Дегтярева. Закон об ОСМД определяет, что субъектами права собственности могут быть представители государства и общества, физические и юридические лица. В столице такими субъектами должны быть заместители глав районных госадминистраций и руководители структурных подразделений (по вопросам собственности и жилищно-коммунального хозяйства).


12.06.2019 12:05:00
В июле Киевская власть намерена запустить пилотные проекты с целью раздельного сбора твердых бытовых отходов (ТБВ), планируется установить до трех тысяч контейнеров для отдельных фракций - пластика, стекла, сообщила пресс-служба Киевской горгосадминистрации. "Мы встретились с перевозчиками мусора, работающими в столице, и предложили им разработать и внедрить пилотный проект раздельного сбора на территориях, где они работают. Очень важно, что это будут различные модели, предложенные предприятиями и уже в процессе пилотирования мы определим наиболее эффективную", - рассказали в ведомстве.


11.06.2019 17:46:00
Поширена у ЗМІ інформація про наміри збудувати на Троєщині (Деснянський район м. Києва) сміттєспалювальний завод – не відповідає дійсності. Київ готує власний регіональний план управління відходами, що стане комплементарним Національній стратегії поводження з відходами. Столиця планує збудувати сміттєпереробний комплекс, що матиме загальну потужність переробки 700 тис. тонн на рік і включатиме етап сортування. Як заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, відібрані потенційні земельні ділянки для розміщення заводу механіко-біологічної обробки і розпочато проектування. Однак території біля ТЕЦ-6, що знаходиться на Троєщині, серед відібраних ділянок – немає.


10.06.2019 14:25:00
В рейтинге самых перегруженных автомобилями городов мира Киев оказался на 13-м месте из 403. Об этом говорится в исследовании Traffic Index, передает СтройОбзор. Так, загруженность столичных дорог выросла на 2% в 2018 году и составила 46%. Наибольшее количество пробок (107%) было во время снегопада в прошлом году на 1 марта. В среднем жители украинской столицы тратили около часа на получасовую поездку по Киеву в будни во время утренних и вечерних часов пик. Если говорить о ситуации в других городах, то самыми загруженными стали дороги Мумбаи (Индия) и Боготы (Колумбия) — загруженность 65 и 63% соответственно. Самые свободные дороги оказались у Кадис (Испания) и Гринсборо Хайпойнт (США) с 9%.


07.06.2019 11:05:00
Цього року в Деснянському районі, а саме: на території мікрорайону Троєщина, замінять майже 14 км труб. Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» вже розпочало комплексну реконструкцію теплових мереж: зношені трубопроводи замінюються на нові, щоб зменшити кількість пошкоджень у наступному опалювальному сезоні. Про це повідомив директор структурного підрозділу «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго» Василь Деревицький. У 2019 році КП «Київтеплоенерго» планує провести ремонт і реконструкцію тепломереж на тих ділянках, які знаходяться у незадовільному стані. Зношені трубопроводи будуть замінювати не окремими ділянками, а комплексно – від однієї теплокамери до іншої.


07.06.2019 11:05:00
Уровень оплаты населением Киева жилищно-коммунальных услуг (ЖКУ) за четыре месяца 2019 года составил 94,7%. Так, начислено к оплате с начала года было 7,95 млрд гривен, а фактически оплачено - 7,53 млрд гривен. Об этом KV стало известно из экспресс-выпуска Главного управления статистики в Киеве. В частности, в апреле 2019 года населением города уплачено за жилищно-коммунальные услуги 1,79 млрд гривен (171,7% начисленных за этот период сумм) за поставки электроэнергии - 276,2 млн гривен (146,2% начисленных за этот период сумм).


06.06.2019 10:55:00
Глава Вильнюсской строительной компании Naresta говорит, что в последнее время всё труднее найти не только местных исполнителей, но и адекватную рабочую силу из Беларуси или Украины. Как сообщает Verslo Zinios business daily information, по годовому финансовому отчёту компании в штате значатся 33 работника из Украины. Это около 11% от общей численности рабочей силы в 290 человек. Управляющий директор Naresta Арунас Сленис отметил: потребуется больше усилий, чтобы сохранить эту долю, особенно в 2020 году, сообщает The Baltic Course. В планах организации – нанять квалифицированных украинцев. Представители компании отмечают, что немало таких специалистов всё чаще уезжают в Германию или остаются на родине. А привлечь местную молодёжь всё труднее.


11.05.2019 00:05:00
До конца текущего года в подъездах 158 домов Подольского района должны ежедневно, кроме воскресенья, проводить уборку. Соответствующий договор стоимостью 3,77 млн гривен КП “Управляющая компания по обслуживанию жилищного фонда Подольского района Киева" заключило с ООО “Недюжин-Клининг”. Эта клининговая компания была создана всего полгода назад, но уже успела получить заказов от коммунальщиков Подола на более чем 5 млн гривен.


11.05.2019 00:02:00
Экономический комитет Сената Чехии вынес на рассмотрение нижней палаты парламента предложение об отмене налога на покупку недвижимости в 4%. Сенаторы пояснили, что жильё в стране и так дорожает, а налог делает его ещё менее доступным для чехов. К тому же, по заявлению сенатора Зденека Нитра (ODS), подобный сбор аморален по отношению к местным жителям, большинство из которых хотят купить жильё для себя. Налогом облагаются старые дома, квартиры, земельные участки, кроме новостроек. До 2016 года обязанность ложилась на продавца, после - перешла на покупателя, сообщает 420on.cz. По данным Deloitte Real, в начале 2019 года квадратный метр квартиры в панельном доме стоил €1730. То есть при покупке апартаментов площадью 75 кв.м требуется заплатить €128370 за саму недвижимость и €5370 налогов.


08.05.2019 01:30:00
28 апреля 2019 года вступило в силу постановление Кабинета министров Украины №367 “Некоторые вопросы дерегуляции хозяйственной деятельности”. По новому порядку получить адрес объекта строительства и недвижимости можно будет уже за 5 дней, тогда как сейчас этот срок составляет в среднем 30 дней. Теперь адреса будут предоставляться автоматически до начала строительства вместе с градостроительными условиями и ограничениями или строительным паспортом.


07.05.2019 10:30:00
Торговельні зали супермаркетів, магазинів, ринків та інших підприємств торгівлі більше не будуть обмежуватися за висотою. Відповідні зміни, що скасовують це обмеження, містяться у нових ДБН “Підприємства торгівлі”, які опубліковано у Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зміни офіційно вступають в дію з 1 серпня цього року.


07.05.2019 10:15:00
Компания ЛІГА:ЗАКОН и юридическая компания Juscutum создали чат-бот ReporTax для ФЛП. Бот самостоятельно рассчитывает и уплачивает налоги, а также подает отчетность в госорганы. Также бот напоминает о сроках платежей и отчетов и объясняет проблемные налоговые вопросы. Об этом редакции сообщили создатели чат-бота. ReporTax уже работает в приложении Telegram, а вскоре планируется его запуск в FB-мессенджере. Сегодня сервис доступен для ФЛП третьей группы, у которых нет оформленных работников. Стоимость сервиса - 75 грн в месяц.


03.05.2019 10:20:00
Рост заявок на 2019/2020 учебный год был обусловлен рекордным количеством заявителей за пределами Великобритании – на 5,7% больше в сравнении с 2018 годом. Число иностранных студентов увеличилось, несмотря на повышенный уровень политической неопределенности из-за Брексита, что подчёркивает всё возрастающую глобальную привлекательность высшего образования Великобритании. В целом, почти пятая часть, около 19,2%, всех заявителей были из-за рубежа.


02.05.2019 11:30:00
З 1 травня тарифи на виробництво теплової енергії та послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання для кінцевих споживачів «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» змінюватися не будуть. Для Комунального підприємства «Київтеплоенерго» діє ціна природного газу за договором постачання відповідно до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867.


24.04.2019 15:20:00
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект, который ужесточает правила аренды жилых помещений, в частности запрещает сдавать квартиры посуточно. Документ опубликован на сайте парламента, передает СтройОбзор. Законопроект предусматривает внесение изменений в Жилищный кодекс и кодекс Украины об административных правонарушениях. В частности, они коснутся использования квартир в многоэтажках не по назначению. Владельцы квартир смогут сдавать их в аренду и вести хозяйственную деятельность только в случаях, когда не используется рабочая сила и, если не нарушаются права и интересы владельцев других квартир. Нарушителей ждет административная ответственность.


24.04.2019 14:26:00
В марте 2019 года субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг получали 193,2 тысяч домохозяйств Киевской области. Доля домохозяйств, получающих субсидии этого вида в марте 2019 года в общем количестве домохозяйств области составила около 29,1%. Согласно данным областного управления статистики, обратилось за субсидиями на оплату жилищно-коммунальных услуг в январе-марте 2019 года 31,2 тысяч домохозяйств (в 3,3 раза больше, чем в январе-марте 2018 года). Удельный вес обращений домохозяйств, проживающих в городских поселениях, составил 51,9%, в сельской местности - 48,1%.


22.04.2019 11:15:00
Мэр Киева Виталий Кличко заявил, что в столице этим летом не будет такого длительного отключения горячего водоснабжения, как это было в прошлом году. Об этом он сказал журналистам. "В этом году будут работы по замене труб. Только с этим могут быть связаны краткосрочные отключения воды, но такого массового отключения, как было в прошлом году, в этом году не будет", - заверил Кличко. По его словам, в 2018 году были серьезные проблемы, но столичная власть таки вернула "Киевэнерго" в собственность общины.


19.04.2019 12:42:00
Із початку нового року в столиці діє суттєве скорочення термінів укладання договорів оренди на комунальне майно: зі 120-190 днів до 40-80 днів. Таке рішення дозволило мінімізувати «простої» приміщень, а отже більш ефективно здійснювати господарську діяльність і наповнювати бюджет Києва. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак. Водночас внесення змін до договорів оренди також пришвидшилось: із 90 до 30 днів.


17.04.2019 11:30:00
За последние 2-2,5 года стоимость квартиры на первичном рынке на начальной стадии строительства увеличилась практически на 30%. Об этом сообщил сооснователь и главный архитектор компании Archimatika Дмитрий Васильев, передает СтройОбзор. «По сравнению с 2015 годом стоимость проектирования увеличилась на более чем 30%, а в этом году, в привязке к курсу доллара США, рост стоимости может составить 5-7%. И не стоит забывать, что за указанный период строительные материалы и стоимость строительно-монтажных работ возросла на более чем 45%», - сказал эксперт. По его словам, в последние 2 года наметилась тенденция отказа застройщиков от смарт-квартир к увеличению метража проектируемых квартир в среднем на 10% площади.


16.04.2019 10:40:00
Несвоєчасна чи неточна передача показників лічильників може призвести до утворення різниці між показниками загальнобудинкового лічильника та сумою показників усіх квартирних приладів обліку. В деяких випадках ця різниця перевищує 100 м³. Саме в таких будинках в першу чергу проводиться контрольне знімання показників квартирних лічильників. Причинами розбіжностей можуть бути витоки на внутрішньобудинкових мережах або недобросовісне водоспоживання..


15.04.2019 13:40:00
По мнению генерального директора Ober Haus Тармо Кассе, цены на жильё в Хельсинки в настоящее время примерно вдвое выше, чем в Таллинне. Туннель между двумя столицами в долгосрочной перспективе будет означать, что цены в конечном итоге вырастут в обоих городах, сообщает Err. По данным Финского статистического управления, средняя цена квадратного метра квартир в старых кварталах Хельсинки в январе 2019 года превысила €4 700 по сравнению с €1 900 в Таллинне. Причём рост цен на жильё в Эстонии замедлился в последнее время.


15.04.2019 12:50:00
До кінця квітня поточного року Київ планує підготувати та підписати «Угоду про підготовку кредитного фінансування». Робота здійснюється у рамках рішення Київської міської ради «Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) комунальним підприємством «Київтеплоенерго», що було прийняте 11 квітня 2019 року. Залучені кредитні кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж, що покращить інфраструктуру централізованого теплопостачання Києва.


10.04.2019 14:30:00
АТ «Укрпошта» у березні виплатила 1,9 млрд грн монетизованих субсидій на оплату комунальних послуг пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення. В компанії виплати отримали близько 1 млн пенсіонерів. Середня сума виплачених субсидій становить 1 884 грн. За максимальним середнім розміром субсидій лідирують області – Чернігівська (3042 грн), Івано-Франківська (2801 грн), Волинська (2130 грн), а мінімальний середній розмір субсидій зафіксований у Донецькій (1493 грн), Миколаївській (1445 грн) та Одеській (1258 грн) областях. Максимальний розмір монетизованих субсидій склав 9 273 грн. Найбільша сума виплачених коштів зафіксована у м. Києві та Київській області – понад 190,7 млн грн для майже 106 тисяч пенсіонерів, Харківській – більше як 154,8 млн грн для майже 80 тисяч пенсіонерів, Львівській областях – понад 114 млн грн для понад 60 тисяч пенсіонерів.


10.04.2019 14:30:00
Украинцам хотят запретить устанавливать на земле солнечные батареи для домашнего пользования, и разрешить обустраивать их только на крышах или фасадах. Об этом говорится в письме министра энергетики Игоря Насалика к премьеру Владимиру Гройсману, передает СтройОбзор. «В Украине уже 7500 домохозяйств установили у себя солнечные панели, а их общая мощность - 160 МВт. Но строительство в Украине частный СЭС переросло в высокорентабельный бизнес, который создает дополнительную финансовую нагрузку на других потребителей на 18 евроцентов за 1 кВт/час и ухудшает качество электроэнергии в сети... Когда станции устанавливаются на недостроенных объектах, земельных участках и наращивается мощность СЭС до 30 кВт за счет дробления участков. В связи с этим государству следует ввести соответствующие ограничения», - говорится в письме, которое в Facebook опубликовал глава Ассоциации потребителей энергетики и коммунальных услуг Андрей Герус.


08.04.2019 11:30:00
Київводоканал нагадує, що нарахована у грошовому вигляді субсидія має бути використана в першу чергу для оплати комунальних послуг. На жаль, за послуги водопостачання та водовідведення з Київводоканалом по субсидії розрахувались лише 62% споживачів. У разі несплати надаваних послуг протягом двох місяців Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації припиняє надання субсидії. Монетизацію житлових субсидій громадянам Уряд запровадив з 1 січня 2019 року, з цього часу адресну допомогу на погашення витрат з житлово-комунальних послуг субсидіанти почали отримувати готівкою.


07.04.2019 13:53:00
В Киеве завершился отопительный сезон. Соответствующее распоряжение от 3 апреля размещено на сайте КГГА. "Закончить отопительный период жилого фонда и объектов социальной инфраструктуры города Киева с 6 апреля 2019 года", - говорится в тексте распоряжения. Отключение отопления в школах, садиках, больницах будет проходить по письменным заявкам их руководителей. Ранее заместитель председателя КГГА Петр Пантелеев сообщил, что с 6 апреля будет прекращаться теплоснабжение всех объектов социальной инфраструктуры и жилищного фонда. На проведение таких технологических операций, по его словам, нужно около трех суток.


04.04.2019 11:20:00
Крохотную квартирку площадью 31 кв.м в центре французской столицы можно арендовать в среднем за €1080 в месяц. Таким образом, оказался пройден важный психологический рубеж в €1000. Соответствующий отчёт опубликовала газета Le Figaro, пишет The Local. Не стал неожиданным и тот факт, что за пределами Парижа аренда аналогичного объекта обойдется в гораздо более разумную сумму - €580 в месяц.


03.04.2019 12:46:00
Запис дітей до закладів комунальних закладів дошкільної освіти здійснюватиметься в онлайн-режимі через Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва. Відповідний Порядок функціонування системи електронного запису затверджено Розпорядженням КМДА № 517. Фактично це новий етап у вже існуючій Електронній системі реєстрації в дитсадки у Києві, де реєстрація дитини впливає на місце у черзі до дитячого садка, а саме: означає першість у зарахуванні до садочка. Також на пріоритетність впливає наявність пільг та статус внутрішньо переміщеної особи, що автоматично забезпечують позачергове зарахування до дошкільного закладу. Відтепер для того, аби стати у чергу до дитячого садочка, необхідно скористатися особистим кабінетом киянина.


02.04.2019 10:05:00
Теперь ОСМД могут обращаться за софинансированием на энергоэффективные мероприятия в три банка: ПриватБанк, Укргазбанк и Ощадбанк. По условиям программы ОСМД получают из госбюджета возмещение от 40% до 70% части суммы «теплого кредита». По состоянию на март 2019 года в стране счетчиками тепла оснащено 79,2% жилых зданий и 77,6% нежилых. Об этом сообщили в Департаменте систем жизнеобеспечения и жилищной политики Минрегиона, передает СтройОбзор. Лидерами по количеству оснащенных счетчиками тепла жилых зданий остаются Черкасская (98%), Николаевская (97,9), Хмельницкая (93,5%) и Винницкая области (93%). Самыми низкими остаются показатели Кировоградской (44,7%), Луганской (37,1%) и Тернопольской (15,5%) областей. По оснащению нежилых помещений лидерами остаются Николаевская (100%), Львовская (92,2%) и Винницкая (92,1%) области. Самый низкий показатель в Киевской (65,6%) и Житомирской (50,5%) областей.


01.04.2019 14:46:00
У зв’язку із поривом тепломереж, що стався за адресами: вул. Ділова, 3 та пров. К. Гордієнка, 2-А Печерського району м. Києва – тимчасово без послуг лишилися 144 будівлі. Наразі аварійно-відновлювальні бригади КП «Київтеплоенерго» працюють над усуненням двох пошкоджень магістральних тепломереж діаметр яких – 700 мм та 400 мм. Пошкодження призвели до витоку теплоносія назовні. Однак аварійні бригади оперативно, упродовж 15 хвилин, відреагували і перекрили воду, локалізувавши місце аварії.


29.03.2019 16:20:00
По состоянию на март 2019 года в стране счетчиками тепла оснащено 79,2% жилых зданий и 77,6% нежилых. Об этом сообщили в Департаменте систем жизнеобеспечения и жилищной политики Минрегиона, передает СтройОбзор. Лидерами по количеству оснащенных счетчиками тепла жилых зданий остаются Черкасская (98%), Николаевская (97,9), Хмельницкая (93,5%) и Винницкая области (93%). Самыми низкими остаются показатели Кировоградской (44,7%), Луганской (37,1%) и Тернопольской (15,5%) областей. По оснащению нежилых помещений лидерами остаются Николаевская (100%), Львовская (92,2%) и Винницкая (92,1%) области. Самый низкий показатель в Киевской (65,6%) и Житомирской (50,5%) областей.


25.03.2019 12:11:00
Финансовая группа ICU до конца 2019 года рассчитывает запустить в Житомире крупнейший в Украине завод по переработке несортированных твердых бытовых отходов (ТБО). мусор на заводе будет перерабатываться по МБО-Т технологии (механическая, биологическая и термическая обработка и переработка твердых коммунальных отходов). В Украине она еще не внедрялась. Проектная мощность завода предполагает переработку около 82 000 тонн ТБО в год. Глубина переработки будет достигать 85–95%.


22.03.2019 18:33:00
Спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» здійснює системний контроль якості питної води в бюветних комплексах Києва. Підприємство щорічно розвиває мережу бюветних комплексів шляхом відновлення наявних та будівництва нових. Про це повідомила директор підприємства Світлана Козловська. «Лише уявіть, за минулий 2018 рік кияни спожили близько 90 млн літрів води з мережі бюветних комплексів столиці», – повідомила вона.


22.03.2019 14:30:00
Київводоканал занепокоєний ситуацією, що склалася у зв`язку з засміченням магістрального каналу Бортницької станції аерації. Через цей канал здійснюється відведення біологічно очищених зворотних вод Бортницької станції аерації у водний басейн Канівського водосховища р. Дніпро. Будівельне сміття, пісок та побутові відходи у великій кількості скидаються на береги каналу, що призводить до зменшення його перетину. В останні два тижні почалося інтенсивне засипання сміттям та піском ділянки довжиною 100 метрів на лівому березі магістрального каналу із засипкою русла на 15 метрів (при загальній ширині русла 50 метрів).


19.03.2019 12:40:00
В Украине хотят ввести обязательное проектирование лифтов в новых жилых домах этажностью от четырёх этажей. Такие нормы содержаться в новых ГСН "Жилые дома. Основные положения", передает СтройОбзор. Также в нормах будет рекомендоваться устанавливать пассажирские лифты в домах от трёх этажей (или с высотой между основным и верхним жилыми этажами более 8 м), обязательно же планируется их устанавливать в домах этажностью от четырёх (или с условной высотой 11,2 м).


18.03.2019 11:50:00
Київводоканал повідомляє, що у тестовому режимі розпочинає роботу онлайн-анкета оцінки якості послуг нашого підприємства. Анкета складається з 35 запитань, під кожним з яких у Вас є можливість написати власні пропозиції та пояснити свою оцінку. Заповнення анкети займе близько 10-15 хвилин. Оцінка проводиться в балах від 1 до 10, шляхом проставлення відмітки з відповідним балом під кожним питанням. Де 1 - це найнижча оцінка (погано), а 10 балів - найвища оцінка (добре). Для заповнення анкети вказувати особисті дані не обов'язково, ви можете пройти опитування анонімно..


14.03.2019 09:18:00
Якщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги. Якщо домогосподарство економило чи отримало субсидію «заднім числом» за ті місяці, коли оплата комунальних рахунків відбувалася власними грошима, воно має право вимагати зменшеної за лютий платіжки на суму невикористаної житлової субсидії. Це право гарантовано Постановою КМУ 848. Якщо на рахунках лежить чимала переплата, домогосподарство може розраховувати на ці кошти також і в квітні.


13.03.2019 16:02:00
Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" з 1 травня 2019 року підвищує тарифи на опалення і гарячу воду. Нові тарифи вже оприлюднили на сайті підприємства. Так, з 1 травня 2019 року населення буде сплачувати за теплову енергію 1611,58 грн за 1 Гкал, бюджетні організації — 1822,40 грн за 1 Гкал, релігійні організації - 1630,73 грн за 1 Гкал, а інші споживачі — 1813,69 грн за 1 Гкал. У середньому для населення плата за опалення підвищилася майже на 100 грн, а за гарячу воду — на 10 грн. Таке підвищення в "Київтеплоенерго" аргументували подорожчанням газу і води.


06.03.2019 10:28:00
В январе 2019 года населением Киева уплачено за жилищно-коммунальные услуги 1807,1 млн гривен. Это составляет 73,7 % начисленных за этот период сумм. В то же время, за поставку электроэнергии уплачено 393,2 млн гривен. Это составляет 207,2 % начисленных за этот период сумм с учетом погашения долгов предыдущих периодов. Средние начисления за жилищно-коммунальные услуги, с учетом поставки электрической энергии (из расчета 150 кВт·ч), на одного владельца лицевого счета в январе 2019 года составляли 2442,0 гривен.


05.03.2019 16:53:00
Кабинет министров намерен установить граничный тариф для централизованного отопления. Об этом сообщил министр социальной политики Андрей Рева. "Мы проведем анализ и установим граничный тариф для Украины. Если кто-то думает, что за счет бюджетных средств он будет покрывать свою бесхозяйственность, то этот период тоже заканчивается", - сказал он на селекторном совещании, посвященном вопросам тарифообразования на тепло и горячую воду для населения. Например, 1 Гкал тепла в Ивано-Франковске стоит 1312 грн, в Тернополе - 1249 грн, в Киеве - 1317 грн, а в Луцке уже - 1847 грн, в Кропивницком - 1852 грн, сказал премьер.


05.03.2019 12:35:00
У 2018 році компанія направила понад 70 мільйонів гривень на реконструкцію, будівництво та технічне переоснащення мереж. За 12 місяців відремонтовано 125 кілометрів повітряних ліній і повністю замінено 45 кілометрів кабельних ліній різної напруги. Для якісної роботи всієї інфраструктури важливо, щоб не було втрат електроенергії на всіх етапах її передачі: роботу 12 столичних підстанцій перевіряли за допомогою тепловізора. На п'яти з них фахівці компанії провели капітальний ремонт обладнання, ще на шести об'єктах відремонтували будівлі. Тепер жителі Печерського, Шевченківського, Дарницького, Солом'янського районів, незважаючи на їх активну забудову, отримуватимуть якісне електропостачання в своїх будинках.


02.03.2019 14:12:00
На бюветных комплексах, расположенных на пересечении улиц Герцена и Овруцкой в Шевченковском районе и ул. Теремковской, 2/4 в Голосеевском районе столицы временно отсутствует водоснабжение в связи с заменой насосного оборудования. Ориентировочный срок восстановления работы - 7 марта 2019 года.


01.03.2019 11:30:00
В течение 2018 года недвижимость подорожала в 24 из 45 мировых рынков. Цены на жильё упали в 21 государстве. 29 стран продемонстрировали более слабый импульс в 2018 году по сравнению с 2017 годом, что свидетельствует о замедлении роста цен в мировом масштабе. В большей части Европы и в некоторых частях Азии по-прежнему наблюдается сильный рост цен. Заметнее всего он в Сингапуре, России и Катаре. Но Гонконг, Китай, Швеция, Черногория, Турция и большая часть Ближнего Востока испытали либо падение, либо резкое замедление роста стоимости недвижимости, сообщает Global Property Guide. ТОП-10 стран с самым стремительным ростом цен на жильё в 2018 году:
1. Мальта +10,5%
2. Филиппины (Макати) +9,9%
3. Нидерланды +8,5%
4. Сингапур +7,3%
5. Чили +6,9%
6. Германия +6,8%
7. Ирландия +5,8%
8. Португалия +5,4%
9. Словакия +5,3%
10. Испания +5,3%


01.03.2019 14:30:00
На очисні споруди Бортницької станції аерації (БСА) знову надійшли стоки із значним перевищенням нормативних скидів в каналізаційну мережу. Наприкінці лютого на каналізаційній насосній станції БСА за результатами аналізів було виявлено надходження стічних вод з перевищенням в 4 рази показників азоту амонійного - 81,1 мг/дм3 (норма - 20мг/дм3). Залповий скид - це скид стічних вод в каналізацію з концентраціями забруднюючих речовин, що перевищують більш як у 20 разів допустимі величини показників, визначені в місцевих правилах приймання.


25.02.2019 13:44:00
В Киевской горгосадминистрации (КГГА) планируют утвердить новый порядок ежегодной разовой компенсации проезда в общественном транспорте киевлянам, пострадавшим от аварии на Чернобыльской АЭС. Первой категории чернобыльцев планируется выплачивать компенсацию в размере 100% от стоимости билета, второй категории - 50% от стоимости билета. Расходы на проезд нужно будет подтвердить проездными документами.


22.02.2019 12:37:00
В Печерском районе столицы насчитывается 1228 лифтов. Из них 455 отработали более 25 лет, а в Дарницком районе Киева в коммунальной собственности находится 1560 лифтов. При этом, более чем у половины из них истек срок эксплуатации. Для их замены необходимо более миллиарда гривен.


22.02.2019 12:37:00
У Шевченківському районі триває ремонт тепломереж, під час якого планують замінити близько 1250 метрів трубопроводів, що постачають гарячу воду і централізоване опалення до 5-ти житлових будинків. Про це повідомили у КП «Київтеплоенерго». За інформацією підприємства, старі трубопроводи, які вже більше 40 років перебували в експлуатації та зовсім зношені, міняють на сучасні, з використанням нових технології. Для мереж, що постачатимуть тепло, прокладають труби із попередньою ізоляцією та аварійно сигналізацією (ПІТ), а для гарячого водопостачання – полімерні трубопроводи (ізопрофлекс).


20.02.2019 09:02:00
До 1 мая 2019 года КП “Киевтеплоэнерго” спешит утвердить в НКРЭКУ новые тарифы на отпуск электрической и производство тепловой энергии. Тарифы на тепло для населения, религиозных организаций и прочих учреждений планируют увеличить в среднем на 18,73%. Тариф на отпуск электроэнергии хотят увеличить на 31,24% в два этапа. Причинами роста тарифов называют: рост цены на газ, водоснабжение, необходимость заключения договора с ООО “Киевские энергетические услуги” и пр.


19.02.2019 12:30:00
Раніше Київводоканал повідомляв про заміну особових рахунків (о/р у квитанціях) споживачів Оболонського та Дніпровського району. Це сталося у зв’язку зі змінами в структурі Комунальних підприємств «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» та «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва». Було ліквідовано окремі житлово-експлуатаційні дільниці (ЖЕД-403, ЖЕД-405 – Дніпровський район, ЖЕД-501, ЖЕД-503, ЖЕД-504, ЖЕД-505, ЖЕД-507, ЖЕД-508, ЖЕД-509, ЖЕД-510, ЖЕД-511, ЖЕД-512, ЖЕД-513, ЖЕД-514 – Оболонський район). Відповідно до зазначеного, Товариство вимушене з січня 2019 року здійснити перекодування особових рахунків по адресам будинків, які відносились до вищезазначених ЖЕД.


19.02.2019 15:30:00
Концепція публічного управління у сфері містобудівної діяльності, проект якої наразі розроблено експертами та знаходиться на розгляді в Мінрегіоні, спрямована на врегулювання актуальних проблем галузі та забезпечення відкритості та прозорості всієї необхідної інформації у будівництві. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.


18.02.2019 11:26:00
Секретарь комиссии Киевсовета по вопросам экологической политики Алексей Новиков сообщил главе Днепровской РГА Петру Онофрийчуку об угрозе здоровью для жителей домов по ул. Строителей из-за ретранслятора мобильной связи ЧАО “Киевстар”. По словам местных жителей, излучение уже привело к появлению у некоторых жителей сердечно-сосудистых и онкологических заболеваний. Кроме того, из-за веса ретранслятора разрушается сам дом.


15.02.2019 10:50:00
Учёные подсчитали, что в стране пустует жильё общей стоимостью почти €140 млрд. Такие выводы содержатся в исследовании Университетского колледжа Лондона (UCL). Аналитики считают, что наращивание темпов строительства нового жилья не решит проблему жилищного кризиса. Ведь новые проекты наверняка раскупят в качестве второго дома или инвестиций, и это только пополнит фонд пустующей недвижимости, пишет The Telegraph. Авторы отчёта собирали информацию у трети местных властей Британии, охватив примерно 40 % населения. Оказалось, что не используются для проживания почти 340 000 домов и квартир. Наиболее критическая ситуация сложилась в Лондоне.


14.02.2019 15:30:00
В новых изменениях в государственных строительных нормах "Водоснабжение. Внешние сети и сооружения" и "Канализация. Внешние сети и сооружения" исключена возможность использования асбестоцементных труб при проектировании напорных водоводов и сетей водоснабжения, а также канализационных трубопроводов. Запрет вступил в силу 29 января 2019 года.


13.02.2019 11:20:00
Уряд вже два роки поспіль виконує дорожню карту з монетизації субсидій. У 2018 році було запроваджено перший етап – монетизацію на рівні комунальних підприємств-постачальників комунальних послуг. Ми запускаємо другий етап — надання житлових субсидій населенню в грошовій формі, з березня субсидії будуть виплачені живими коштами. Про це під час наради з заступниками керівників ОДА, представниками Мінсоцполітики, Міненерговугілля, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз» щодо запровадження механізму монетизації субсидій наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «4,2 млн домогосподарств України сьогодні мають можливість отримати субсидію, з яких 70% — це пенсіонери. 1,2 млн субсидіантів – це працездатні люди, але вони наразі потребують допомоги від держави. Основна мета запровадження монетизації субсидій – це захистити людей і навчити їх управляти своїм енергоспоживанням. Раніше під час клірингових розрахунків субсидіант не цікавився нарахуваннями в платіжках за комунальні послуги: скільки було спожито, обов’язковий чи рекомендований платіж, якість наданих послуг тощо. Зараз ми прибираємо монополіста з ланцюга розрахунків за ЖКП, даємо можливість людям управляти своїм споживанням, а також за рахунок економії субсидій направляти кошти на впровадження енергоефективних заходів у своєму будинку», — наголосив Геннадій Зубко.


11.02.2019 13:45:00
У КК «Київавтодор» закликають киян реагувати на викрадення або відсутність люків оглядових колодязів та зливоприймальних решіток та інформувати правоохоронні органи за номером «102» або комунальну корпорацію за цілодобовим номером телефону: (044) 284-74-19 (диспетчерська служба). Як інформують у КК «Київавтодор», останнім часом у столиці почастішали випадки викрадення кришок оглядових колодязів та решіток зливоприймачів. Такі крадіжки періодично здійснюються в усіх районах міста. У комунальній корпорації зазначають, що упродовж 2018 року на вулично-дорожній мережі міста Києва було викрадено 1139 решіток зливоприймачів та люків оглядових колодязів, унаслідок чого підприємствам «Київавтодору» нанесено збитків на суму 1,7 млн грн.


11.02.2019 12:30:00
Средняя цена за квадратный метр в квартире в новостройке Киева составляет 28175 грн. Об этом свидетельствуют данные графиков СтройОбзора. Так, самые дорогие квартиры в Печерском районе. Здесь средняя цена за метр квадратный – 53038 грн. Вторую позицию занимает Шевченковский район, где цена за "квадрат" в новостройке составляет 32216 грн. Также в тройке самых дорогих районов – Голосеевский. Средняя стоимость за квадратный метр здесь – 28223 грн. Рейтинг районов по стоимости за "квадрат":
Печерский – 53 038
Шевченковский – 32 216
Голосеевский – 28 223
Подольский – 23 780
Оболонский – 22 461
Соломенский – 22 041
Днепровский – 21 903
Святошинский – 21 731
Дарницкий – 20 707
Деснянский – 18 477


07.02.2019 12:45:00
Глава парламентской фракции “Блока Петра Порошенко” (БПП) Артур Герасимов и первый замглавы комитета Верховной Рады по вопросам строительства, градостроительства и ЖКХ Дмитрий Андриевский вместе с коллегами по комитету предлагают запретить размещение хостелов и офисов в жилых домах высотой от 16 этажей. Также владельцам недвижимости вменяется в обязанность сдавать свое жилье внаем из расчета не менее восьми квадратных метров на одного арендатора.


06.02.2019 21:25:00
Городская власть продолжает работать над развитием уличной спортивной инфраструктуры. В этом году особое внимание уделят спортивным площадкам для поклонников Street Workout. Об этом сообщает пресс-служба Соломенской РГА. В 2019 году в Соломенском районе чиновники планируют построить 40 современных спортивных площадок для занятий "Street Workout". По словам руководителя Соломенской РГА Игоря Довбаня, объекты будут обустроены всеми необходимыми элементами для занятия. Помимо того, он уточнил, что на качественное строительство этих площадок уже выделено 4 млн грн из бюджета.


04.02.2019 13:42:00
В Ассоциацию городов Украины (АГУ) вступили 20 новых членов. Об этом заявил председатель АГУ, мэр Киева Виталий Кличко на заседании правления Ассоциации, которое проходит в Киеве. Он отметил, что сегодня на заседании правления Ассоциации рассмотрят вопрос проблем в сфере жилищно-коммунального хозяйства, бюджетного обеспечения общин. В частности: распределение дополнительной дотации, уплата налога на доходы физических лиц по фактическому местонахождению предприятий, учреждений, организаций. Обсудят также решение правительства о запрете размещения временно свободных средств местных бюджетов на депозитах, вопрос финансирования учреждений профессионально-технического образования и другие проблемы местного самоуправления.


01.02.2019 13:00:00
Киевсовет с 1 января 2019 года в 30 раз снизил ставки сбора для субъектов, осуществляющих коллективное жилищное строительство и многоквартирное жилищное строительство с объектами торгово-развлекательной и рыночной инфраструктуры. За внесение соответствующих изменений в решение Киевсовета от 23 июня 2011 года "Об установлении местных налогов и сборов в г. Киеве" на заседании 31 января проголосовали 76 из 89 депутатов. Согласно документу, который рассматривался как безотлагательный, ставки сбора составляют 0,03% от размера минимальной зарплаты, установленной по состоянию на первое число отчетного периода.


01.02.2019 09:30:00
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) с 1 февраля 2019 года повысила тарифы на услуги по водоснабжению и водоотведению для потребителей ЧАО “АК “Киевводоканал”. Согласно постановлению НКРЭКУ от 25 января 2019 года №58, тариф на услуги по централизованному водоснабжению и водоотводу для потребителей Киева составит 20,376 гривен (в т.ч. НДС 3,396 гривен) за 1 куб.м. Ранее действовал тариф в размере 18,288 грн (в т. ч. НДС 3,048 грн). Таким образом, тариф на услуги по централизованному водоснабжению и водоотводу для потребителей Киева вырос на 11,4%. В частности, постановлением установлены следующие тарифы:
на централизованное водоснабжение 9,01 грн за 1 куб.м (без НДС);
на централизованное водоотведение 7,97 грн за 1 куб.м (без НДС).


30.01.2019 10:55:00
По итогам прошлого года, глобальные закупки энергии, полученной из возобновляемых источников, составили 13,4 ГВт. Это в 2,2 раза больше, чем в 2017 г., передает NGV со ссылкой на отчет Bloomberg NEF. Отмечается, что контракты на поставку «зеленой» энергии в прошлом году подписала 121 компания из 21 страны. Основные объемы закупленной энергии (8,5 ГВт или 60 %) пришлись на Соединенные Штаты. Потребители из Европы, Ближнего Востока и Африки в 2018 г. увеличили закупки электроэнергии, генерируемой на основе возобновляемых источников энергии, в 2 раза — до 2,3 ГВт. Статистическая служба Европейского союза (Eurostat) считает, что Украина потенциально способна производить из возобновляемых источников не менее 74 % от вырабатываемой в стране энергии, тогда как во второй половине 2017 г. этот уровень составлял около шести процентов.


28.01.2019 11:34:00
Нарахування за послуги з централізованого опалення, гарячого водопостачання та холодного водопостачання і водовідведення відбуваються залежно від наявності квартирних або загальнобудинкового приладів обліку. Про це нагадали у «Центрі комунального сервісу». Якщо у помешканні є квартирні лічильники, то нарахування відбуваються на підставі переданих споживачем даних. Тобто, різниця між поточними та попередніми показаннями множиться на тариф, що вказаний у рахунку-повідомленні. Для можливості сплати лише за спожите – лічильники обов’язково мають бути справними, повіреними та опломбованими виконавцями послуг (лічильники опалення та гарячої води опломбовує КП «Київтеплоенерго», холодної води – ПрАТ «АК «Київводоканал»). Передавати показання потрібно щомісяця з 5-го числа до останнього дня місяця.


25.01.2019 15:45:00
С мая прошлого года КП “Киевтеплоэнерго” заменило 36 километров изношенных трубопроводов. На предприятии планируют на протяжении 2019 года заменить около 100 километров трубопровода на сумму 686 млн гривен. Об этом KV стало известно из заявления главного инженера СП “Киевские тепловые сети” КП “Киевтеплоэнерго” Юрия Паливоды. Как сообщил Юрий Паливода, КП “Киевтеплоэнерго” ежесуточно ликвидирует 35-40 повреждений на теплосетях города. Круглосуточно в столице на ликвидацией повреждений работают 31 аварийные бригады предприятия и свыше 250 единиц специальной многофункциональной техники. По его словам, на ликвидацию повреждений в зависимости от его сложности уходит в среднем 6-8 часов.


24.01.2019 14:01:00
Кияни все частіше використовують бювети, лише за минулий рік спожили близько 90 млн літрів бюветної води. Щороку ця цифра зростає, адже за останні 4 роки кількість робочих бюветних комплексів у столиці як завдяки ремонту, так і будівництву, зросла більше як на 30%. Про це під час відкриття бювету на вулиці Бахмацькій, 10 (Святошинський район) заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. За його словами, міська влада продовжує відновлювати роботу бюветних комплексів, що дають змогу кожній київській родині отримувати якісну, а головне – безоплатну питну воду.


24.01.2019 00:01:00
Субсидия в результате изменений, связанных с монетизацией, станет социальной выплатой. 1 марта период ее выплаты синхронизируется с периодом выплаты пенсий, и люди будут получать эти средства одновременно с пенсией. Об этом в эфире "Вечернего прайма" на "112 Украина" сообщил министр социальной политики Украины Андрей Рева.